Svētdiena, 26. Maijs, 2024
Varis, Eduards, Edvards
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Akcija "Apceļosim Latvijas pilis" šogad svinēs desmit gadu jubileju

06.01.2010

Latvijas piļu un muižu asociācija un akcija "Apceļosim Latvijas pilis" šogad svinēs desmit gadu jubileju, aicinot visus ceļot kāros tūristus šogad aplūkot Latvijas kultūras mantojumu, apmeklējot 43 pilis un muižas.

Latvijas piļu un muižu asociācija un akcija "Apceļosim Latvijas pilis" šogad svinēs desmit gadu jubileju, aicinot visus ceļot kāros tūristus šogad aplūkot Latvijas kultūras mantojumu, apmeklējot 43 pilis un muižas.

Šogad akcija "Apceļosim Latvijas pilis" notiks no 6.jūnijā līdz 3.oktobrim, bet noslēguma pasākums paredzēts decembra sākumā Mālpilī, kur noteiks akcijas uzvarētājus, aģentūru LETA informēja Latvijas Lauksaimniecības universitātes Sabiedrisko attiecību daļas speciāliste Sandra Šteinerte.

Jubilejas gadā asociācija sadarbībā ar pilīm un muižām rīkos arī īpašus seminārus, konferences, talkas, koncertus, konkursus un citas radošas aktivitātes, atzīmējot apaļo jubileju.

Viena no šādām aktivitātēm būs grāmatas par muižu dārziem un parkiem izdošana un prezentācija jūnijā, kā arī grāmatas "Latvijas pilis un muižas" sagatavošana, balstoties uz Imanta Lancmaņa, Daiņa Bruģa, Jura Zviedrāna, Laimas Lupiķes un citu autoru apjomīgiem pētnieciskajiem rakstiem. Lielāku materiāla apjomu paredzēts veltīt saglabātajam kultūras mantojumam. Šo izdevumu izdos 2011.gadā, atskatoties arī uz asociācijas desmit gadu jubilejas pasākumiem.

Tāpat jubilejas gadā notiks arī muižu nedēļas, kas ietvers dažādus pasākumus konkrētajos objektos. Akcijā piedalās muižas, kas atvērtas apskatei visu akcijas laiku, kā arī tādi objekti, kuru pašreizējās funkcijas neļauj piedāvāt apskati katru dienu un nav iekļāvušies aktīvajā tūrisma apritē. Tā būs unikāla iespēja ielūkoties Dikļu, Bīriņu un Cirstu muižās, kas ikdienā apmeklētājiem nav pieejamas, taču muižu nedēļā tās būs atvērtas tūristiem. Muižu nedēļa sāksies 7.jūnijā Turaidas muižā, bet noslēgsies Kārļamuižā 3.oktobrī.

Šogad akcijas "Apceļosim Latvijas pilis" prezentācija notiks Cirstu muižā 6.jūnijā, kur pirms desmit gadiem šajā datumā tika dibināta Latvijas piļu un muižu asociācija. Taču akcijas plašāka prezentācija notiks jau no 5.februāra līdz 7.februārim izstādē "Balttour 2010" Ķīpsalā. Stendā varēs iegādāties bukletus jeb akcijas dalībnieka pasi un uzzināt par akcijas noteikumiem.

Akcijas "Apceļosim Latvijas pilis" laikā ceļotāji, kuri būs iegādājušies bukletus, apmeklēs pilis un muižas un piedalīsies sacensībās par to, kuram izdevies apmeklēt vairāk piedāvātos apskates objektus, stāstīja asociācijas valdes loceklis Valdis Āboliņš.

Visos apskates objektos ceļotājiem viņu ceļazīmes tiks apzīmogotas pēc ieejas biļetes iegādes. Akcijas noslēgumā tiks noteikti 120 ceļotāji, kuri saņems ielūgumus uz noslēguma sarīkojumu Mālpilī, bet uzvarētājs varēs pavadīt nakti Dikļu pilī.

Komentārs par rakstu: Akcija "Apceļosim Latvijas pilis" šogad svinēs desmit gadu jubileju

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!