Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Turaidas muzejrezervāts aicina skolēnus uz Ziemassvētku programmām

28.11.2011

Dabā ir iestājies klusums un miers, un ir sācies skaistais Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Turaidas muzejrezervāts aicina skolēnus sajust patīkamu Ziemassvētku noskaņu, visu decembri piedāvājot 3 dažādas izglītojošās programmas: „Ziemas saulgriežos pie līvu likteņa zirga”, „Ziemassvētki Turaidas muižā” un „Ziemassvētkos ciemos pie Turaidas fogta”.

Šī gada jaunums ir programma „Ziemas saulgriežos pie līvu likteņzirga", kas paredzēta 3.- 9 . klašu skolēniem. Saulgrieži iezīmē laiku, kad ir visīsākā diena un visgarākā nakts. Baltijas tautu gadskārtā Ziemas saulgriežiem ir svarīga vieta, jo tas ir pagrieziena punkts, no kura Saule sāk savu atgriešanos un gaisma svin uzvaru pār tumsu. Saule uz pavasari griežas ļoti lēnām, gandrīz vai mēnesi tā tikpat kā stāv uz vietas, tāpēc ziemeļu tautas šo gada tumšāko laiku aizvien uzskatījušas par neparastu un brīnumainu un tas vienmēr ticis svētīts jeb svinēts. Turaidas apkārtni senatnē apdzīvoja divu etnosu – somugru un baltu senči. Laikam ritot, viņu gadskārtu tradīcijas satinušās vienā kamolā. Nodarbības laikā tiks iepazītas senās ziemas saulgriežiem raksturīgās tradīcijas. Kopā ar līvu sievu tiks veikti rituāli, zīlējot izzinot līvu dievību atbildes par to, kas sagaidāms nākamajā gadā.

 

Programma „Ziemassvētki Turaidas muižā” saistoša jaunāko klašu skolēniem, 1.- 6. klases audzēkņiem. Turaidas smēdes radošajā darbnīcā kopā ar muzejrezervāta speciālistiem skolēni paši varēs izgatavot dāvaniņas no dabas materiāliem, lai Ziemassvētku vakarā tās paliktu zem eglītes kā pārsteigumu vistuvākajiem un vismīļākajiem cilvēkiem. Jautrā un draudzīgā pulkā minot mīklas, zīlējot nākamā gada veiksmes un notikumus, ejot rotaļās, bērni uzzinās daudz interesanta par Ziemassvētku tradīcijām. Papildus būs iespēja liet laimes pie kalēja Turaidas smēdē un, veroties ēnu atspulgos, ielūkoties nākotnē. Svētku sajūtas radīs eglītes smarža, svecīšu liesmiņas un cienāšanās ar gardām piparkūkām.

 

Programmā „Ziemassvētkos ciemos pie Turaidas fogta” 1. – 12. klašu skolēni ciemosies pie Turaidas pils pārvaldnieka – fogta un izbaudīs aizraujošu lomu spēli un pārtapšanu par viduslaiku ļaudīm. Programmai ir vairākas sarežģītības pakāpes dažāda vecuma skolas vecuma bērniem un jauniešiem. Tērpjoties stilizētās augstdzimušu dāmu vai bruņinieku drānās, programmas dalībnieki iegūs zināšanas par Latvijas vēsturi 14.-16. gadsimtā un apgūs seno rakstību uz vaskotām tāfelītēm. Katrs sagatavos īpašu Ziemassvētku apsveikumu viduslaiku rakstībā, ko Turaidas fogts apstiprinās ar zīmogu un parakstu. Ziemassvētku noskaņu uzburs izpušķota eglīte, kamīna liesmas un senatnīga mūzika. Par papildus maksu programmas noslēgumā būs iespēja kopā ar Turaidas fogtu liet laimes un uzzināt, kas gaidāms nākamajā gadā.

 

Programmas pieteikt un saņemt plašāku informāciju par tām var, zvanot pa tālruņiem 67971402, 26737990, 26572142 vai rakstot - e-pasts: izglitojosaisdarbs.tmr@apollo.lv

 

Anda Skuja
TMR krājuma un izglītojošā darba daļas vadītāja
Tālr. 26572142

Komentārs par rakstu: Turaidas muzejrezervāts aicina skolēnus uz Ziemassvētku programmām

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!