Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Izdots Platones pagasta buklets - kā atraktīva spēle un izziņas kaleidoskops

07.12.2011

Noslēdzot projekta “Ģederta Eliasa memoriālo māju “Zīlēni” izveide par interaktīvu kultūras, mākslas un tūrisma pasākumu norišu vietu” pirmo kārtu, klajā nācis buklets kā spēle “Apceļo Platoni!”. Bukleta idejas autors un izstrādātājs ir Guntis Pavilons – vienlaikus Platones pagasta patriots un Lielplatones, Platones un Elejas pagastu jauktā kora „Sidrabe” diriģents.

„Sākotnēji buklets bija iecerēts kā vienkāršs informatīvs materiāls par Eliasu dzimtas mājām “Zīlēni” un Platones pagastu kopumā, taču, to veidojot, raisījās daudz radošākas idejas. Tagad, paņemot bukletu rokās, tūlīt kļūst skaidrs, ka tas nav vienkārši kārtējais papīrītisar sausu standartveida informāciju par pagasta amatpersonu darba laikiem, tālruņu numuriem un uzskaitītiem apskates objektiem. Atver to - un Tavā priekšā ir spēle - kā izzinošs ceļojums laikā un telpā, kas sākas Jelgavā un pa Katrīnas laika lielceļu ved cauri visam Platones pagastam, iepazīstinot ar visām apkārtnes upītēm un dižkokiem, liek atcerēties vai no jauna iepazīt svarīgus un interesantus vēstures faktus, tikties ar māksliniekiem, dzejniekiem, mūziķiem, un citām visai Latvijas kultūrai nozīmīgām personībām. Spēle, kuras gaitā Tu pat vari tikt sagūstīts, vari apmaldīties, nokļūt slepenā pazemes ejā, Tu vari pamanīt retu sugu putnus, uzzināt, kur meklējami novada jestrākie dejotāji un skanīgākie dziedātāji.

 

Visbeidzot, ejot pa veco lielceļu, kas stiepjas gar pašu Platones upīti, Tu uzzini, ka pat vienkāršam atvaram upē (bet varbūt tas nemaz nav vienkāršs atvars?) ir sava teika, līdz saproti, ka vieta, kur Tu dzīvo, nav tikai punkts kartē vai pasta indekss adresē. Vieta, kur dzīvo Tu, lai kas arī tā nebūtu par vietu, ir bagāta ar savu vēsturi, kultūru un notikumiem kā kviešu lauks zeltainiem graudiem. Tā ir noslēpumaina ar savām senajām celtnēm un vietvārdiem kā saulriets upmalā. Tā ir krāsaina kā mākslinieka palete ar saviem cilvēkiem. Tā ir skanīga ar saviem labajiem darbiem kā dziesmas akords!” iedvesmoti atklāj G. Pavilons.

 

Platones pagasta jaunā bukleta izdošanā iesaistījušies un finansiāli atbalstījuši arī uzņēmumi - SIA “ASTARTE-NAFTA”, SIA “Lielvircava AGRO” un Z/S “Mežkalēji“. Projekta „Ģederta Eliasa memoriālo māju „Zīlēni” izveide par interaktīvu kultūras, mākslas un tūrisma pasākumu norišu vietu” pārvalda Zemgales Plānošanas reģions, finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds un Jelgavas novada Platones pagasta pārvalde.

Kopumā bukleta izdošana summējas Ls 350 apmērā un pagaidām tas nodrukāts 500 eksemplāros ar ieceri izplatīšanai Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas atjaunotajā tornī, pagastu bibliotēkās, kā izziņas materiāls skolās.

 

Projekta autori pauž pateicību par atbalstu bukleta veidošanā Ilmāram Knopkenam un Vladislavam Pogožeļskim.

 

Papildus informācijai:

Dace Kaņepone,

Jelgavas novada pašvaldība

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr. 63024934; 29431251

dace.kanepone@jelgavasnovads.lv

www.jelgavasnovads.lv

Komentārs par rakstu: Izdots Platones pagasta buklets - kā atraktīva spēle un izziņas kaleidoskops

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!