Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Turaidā svētku nedēļu īpašais piedāvājums

21.12.2011

Pavadot Veco gadu un sagaidot Jauno gadu, Turaidas muzejrezervāts ir sagatavojis īpašu dāvanu saviem apmeklētājiem. Laikā no 23. decembra līdz 8. janvārim papildus ziemas piedāvājumam katru dienu tiek atvērtas vairākas ekspozīcijas, kuras parasti ziemas sezonā ir slēgtas, lai sniegtu iespēju apmeklētājiem pakavēties Turaidas baznīcā un iepazīt Gaujas lībiešu kultūras mantojumu

Svētku nedēļu laikā apmeklētājiem atvērta Turaidas koka baznīca, kas celta 1750. gadā un ir viena no retajām koka baznīcām, kas saglabājusies savā sākotnējā celšanas vietā. Baznīcā iepriekšējā gadā pabeigti restaurācijas darbi, atjaunots interjers un iekārtota ekspozīcija „Turaidas baznīcas un draudzes vēsture”. Savā vienkāršībā un skaistumā tā rada mierpilnu noskaņojumu dvēselei un sniedz iespēju novērtēt 18. gadsimta lauku baznīcas estētiku. Svētku rotām dekorēta un izgaismota tā sagaidīs visus gan uz dievkalpojumiem, gan ikdienā. Ziemassvētku dievkalpojumi Turaidas baznīcā notiek 24. decembrī plkst. 16:00 un 18:00, 26. decembrī plkst. 11:00.

 

 

Muzejrezervāta viesiem būs iespēja apmeklēt arī daudzu apmeklētāju atzinīgi novērtēto ekspozīciju „Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē”. Tās vēstījums iesniedzas tūkstoš gadu senā pagātnē, kad lībieši apmetās uz dzīvi Gaujas senielejas krastos, ierīkoja ciemus un iekopa laukus, uzbūvēja stipri nocietinātās Turaidas un Sateseles pilis. Ekspozīcija vēsta par lībiešu kultūras mantojumu, ikdienas dzīves ritējumu un mītiskajiem priekšstatiem, kas cieši saistīti ar dabas pasauli.

 

 

Turaidas mūra pilī papildus ekspozīcijām „Turaida Rīgas arhibīskapijas sastāvā 13.-16.gs.”, „Turaidas pils un novads 1566 - 1776” apskatei tiek piedāvāta ekspozīcija „Pils cietums” lielā pusapaļā torņa pagrabā, kurā var gūt priekšstatu par apstākļiem, kādos tika turēti ieslodzītie viduslaikos. Īpašu svētku noskaņu, apmeklējot pili, var gūt dienas otrajā pusē, kad pamazām sāk satumst un tiek izgaismots pils Galvenais tornis.

Muzejrezervāta apmeklētāju centrā apskatāma bērnu un jauniešu zīmējumu izstāde, kura veltīta viduslaiku bruņinieku stāstiem. Izstādes darbi tapuši Baltslāvu kultūras attīstības un sadarbības biedrības organizētā jauno mākslinieku konkursa gaitā.

 

Īpašo svētku noskaņojumu papildinās piparkūku un karstvīna smarža Raksturīgos Ziemassvētku laika cienastu muzeja apmeklētājiem piedāvās kafejnīca, kas laipni gaidīs ikvienu muižas pagrabklēts - apmeklētāju centra ēkas pagrabstāvā. Ikviens, kas vēlas uzzināt, ko sola nākamais gads, aicināts doties pie kalēja Turaidas muižas smēdē un pats izliet savu laimi. Braucot mājās, iegriežoties suvenīru veikaliņos muzejrezervāta teritorijā, saviem mīļajiem var iegādāties sirsnīgas un skaistas dāvanas – rakstainus cimdus, siltas zeķes un šalles, linu galdautus un citus lietišķās mākslas izstrādājumus. Turaidas muzejrezervāts savus viesus gaida katru dienu bez brīvdienām no plkst. 10:00 līdz 17:00. Muzejrezervāts atvērts arī 31. decembrī un 1. janvārī.

 

Vēlot priecīgus Ziemassvētkus, veiksmīgu un skaistiem notikumiem bagātu Jauno gadu, uz tikšanos Turaidas muzejrezervātā!

Gunta Zaķīte
Turaidas muzejrezervāta apmeklātāju centra vadītāja
Tālr. 29384512
 

Komentārs par rakstu: Turaidā svētku nedēļu īpašais piedāvājums

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!