Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Lietuvas kūrorts arī šogad aicina izbaudīt „Palangas salaku”

26.01.2012

Arī šogad Lietuvas kūrortpilsētā Palangā tiks organizēti tradicionālie svētki „Palangas salaka“ („Palangos Stinta”). To laikā varēs tuvāk iepazīties ar piejūras zvejnieku tradīcijām, vēsturi un kulinārijas mantojumu. Šogad „Palangas salaka” notiks 18.februārī. Jau ierasts, ka šie svētki notiek februāra vidū, kad ir garākas brīvdienās sakarā ar Lietuvas Neatkarības dienu, kas tiek svinēta 16.februārī.

Līdzīgi kā citus gadus, uz gājēju promenādes J.Basanaviča ielas visas dienas garumā atpūtniekus gaidīs svaigas, tikko kūpinātas vai ceptas salakas, kā arī zivs zupa. Porcija, kurā ierasti ir sešas apceptas salakas, maksā aptuveni latu. Par tradīciju kļuvusi arī iespēja iegādāties zivis improvizētā zivju tirdziņā, kur tās tirgo paši zvejnieki, vienlaicīgi arī plātoties ar saviem zvejnieku stāstiem.

Vienlaicīgi notiks arī dažādi jautri pasākumi, tai skaitā koncerts „Zvejnieku tautas melodijas”, enkura celšanas sacensības, zvejnieku laivas vilkšanas čempionāts, salaku ēšanas sacīkstes u.c. Būs arī iespēja baudīt ne tikai ēdamas, bet arī ziedošas, dejojošas, metāla, māla un dzintara zivis, kā arī draudzīgu saskarsmi ar īstiem zvejniekiem un viņu stāstiem.

 

Atgādinām, ka enciklopēdijā „Latvijas Daba” ir teikts, ka salaka (lietuviski – „stinta”, krieviski – «корюшка») sastopama Baltijas jūrā piekrastes rajonos, no kurienes tās ienāk upju lejtecēs un piejūras ezeros. Ziemā Salaka koncentrējas upju grīvu rajonā un februārī-aprīlī ienāk upēs uz nārstu.

„Organizēta salakas nobaudīšana ir lieliska iespēja piesaistīt tūristus Palangā nesezonas laikā,” jau iepriekš Latvijas medijiem ir stāstījis Palangas viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Gintaras Sičiunas, piebilstot, ka ar katru gadu uz šiem svētkiem ierodas aizvien vairāk tūristu gan no Lietuvas, gan Kaļiņingradas apgabala Krievijā, gan arī no Latvijas.

 

Arī šogad Palanga paredz plašu Latvijas tūristu skaita pieplūdumu, ko Gintaras Sičiunas skaidro ar to, ka šādi svētki Latvijā netiek svinēti, taču cilvēkiem ir vēlme kaut kur izbraukt, brīvā dabā baudīt dabu, svaigu gaisu, cilvēku saskarsmi un jaunas emocijas. “Domāju, ka degvielas cenu kāpums Latvijas viesu interesi būtiski neietekmēs, līdzīgi kā šajā dienā notiekošais referendums, jo nobalsot taču var arī pa ceļam, piemēram, Liepājā, Rucavā vai Nīcā,” uzskata Gintaras Sičiunas. Vairāk informācijas par Lietuvas kūrortpilsētu Palangu un „Palangas salaku 2012” būs iespējams iegūt arī 19. starptautiskajā tūrisma izstādē „Balttour 2012”, kas šogad notiks no 10. līdz 12. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

 

Lietuvas vēstnieks Latvijā Ričards Degutis uzskata Lietuvas tūrisma iespēju reklamēšanu par vienu no saviem mērķiem. „Lietuva ir tik tuvu, taču informācijas joprojām ir nepietiekoši. Arī savstarpējo kontaktu varētu būt daudz vairāk. Jo nostiprināt patiesi labas un draudzīgas kaimiņattiecības var tikai biežāk braucot vienam pie otra ciemos, kā arī interesējoties par to, kas kaimiņos jauns. „Palangas salaka” ir lielisks mudinājums apmeklēt Palangu, kura Rīgai atrodas pat tuvāk nekā Lietuvas galvaspilsētai Viļņai,” mudina Ričards Degutis.

 

Lai informētu plašāk par „Palangas salaku 2012“, piektdien, 2012. gada 10. februarī plkst. 16.00 Lietuvas Republikas vēstniecībā Latvijas Republikā notiks prezentācija, kuras laikā Palangas viesnīcu un restorānu asociācijas pārstāvji iepazīstinās ar tradicionālo zvejnieku svētku norisi un prezentācijas dalībniekus cienās ar svētku karalieni – salaku.

Žurnālisti un mediju pārstāvji tiek lūgti līdz 8. februārim informēt Lietuvas Republikas vēstniecību par piedalīšanos prezentācijā: e-pasts info@lv.mfa.lt , tālrunis 67321519.

Komentārs par rakstu: Lietuvas kūrorts arī šogad aicina izbaudīt „Palangas salaku”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!