Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Pelnu dienas tradīcijas Jelgavas Tornī

02.02.2012

Ārā sals! Ko darīt? 4.februārī, plkst. 12:00 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks radošā nodarbība, kas būs gan jauks laika pavadīšanas veids, gan lieliska iespēja uzzināt ko jaunu par mūsu senču ikdienu un tradīcijām.

Šajā sestdienā Jelgavas Tornī notiks radošā nodarbība, kuras dalībniekiem būs iespēja uzzināt, kas ir Pelnu diena un kādas bija seno latviešu tradīcijas šajā dienā. Sanākušajiem būs iespēja likt lietā izdomu un pašiem pagatavot pelnu maisiņu, kā to darīja mūsu senči.

Meteņiem un sekojošai Pelnu dienai ir svarīga nozīme latviešu senajā laika skaitīšanas sistēmā: Meteņos izbeidzas ziema, un nākamā dienā – Pelnu dienā – sākas pavasaris un jauns gads. Pelnu diena ir saimnieciskā gada sākums, kad puiši devās līst jaunus līdumus un uzsākt patstāvīgu dzīvi, dibināt jaunas saimniecības, līdzi ņemot pelnos ierušinātu uguni. No tā arī radies Pelnu dienas nosaukums. Pelnu dienā dzīves vietas maina arī gājēji – puiši un meitas. Mājinieki meta pelnus pakaļ aizgājējam, lai līdzi aizietu visas nelaimes un slinkums.

 

Pelnu dienā piekar pelnu kulītes, lai kāpostiem nemetas tārpi. Lai pelnu kulītes būtu glīti noformētas, nodarbības dalībnieki tos varēs darināt lentīšu izšūšanas tehnikā.

Radošā nodarbība notiks 4.februārī, plkst. 12:00 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī. Dalības maksa pieaugušajiem – Ls 3,00, pirmsskolas vecuma bērniem - Ls 1,00. Sīkāka informācija un pieteikšanās pa tālruni 63005447.

 

Informāciju sagatavoja
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Komentārs par rakstu: Pelnu dienas tradīcijas Jelgavas Tornī

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!