Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Daugavpils novada TIC „Balttour” aicinās apmeklēt Daugavpils pilsētu un novadu

09.02.2012

Starptautiskajā tūrisma izstādē „Balttour 2012”, kura šogad Ķīpsalas izstāžu centrā Rīgā norisinās no 10. līdz 12.februārim, Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs piedalās Latgales reģiona stendā, kurā Latgales tūrisma iespēju daudzveidību, gastronomisko tūrismu, kultūras mantojumu, tradīcijas, dabu, īpašos cilvēkus un valodu prezentēs 19 Latgales novadi un pilsētas kopā ar Utenas reģiona (Lietuva), Vitebskas (Baltkrievija) un Pleskavas apgabala (Krievija) tūrisma speciālistiem un sadarbības partneriem no Sanktpēterburgas.

Izstādes laikā stenda apmeklētāji varēs iepazīties ar Daugavpils novada TIC sagatavotajiem jaunajiem tūrisma materiāliem, kuru mērķis ir uzrunāt interesentus doties interesantā ceļojumā uz Daugavpili un Daugavpils novadu. 2012.gadā TIC izdevis Daugavpils pilsētas tūrisma ceļvedi latviešu, krievu, angļu, lietuviešu un poļu valodā, Daugavpils pilsētas karti latviešu, krievu un angļu valodā, kā arī Daugavpils novada tūrisma karti latviešu, krievu un angļu valodā.

 

Sagatavota dabas parka „Daugavas loki” tūrisma karte latviešu, krievu un angļu valodā. Zīmīgi, ka pērn „Daugavas loki” kā aizsargājamo ainavu apvidus „Augšdaugava” teritorija, iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas sarakstā. Dabas parks „Daugavas loki” izstādē tiks pozicionēts kā vienots ceļojuma galamērķis, kas atrodas ne tikai Daugavpils, bet arī Krāslavas novada teritorijā. Potenciālie ceļotāji uzzinās par Daugavpils cietokšņa rekonstrukcijas gaitu un jauno tūrisma produktu – topošo Marka Rotko Mākslas centru, kas durvis vērs 2013.gada sākumā. Kopīgi ar Tūrisma attīstības valsts aģentūru sagatavota Latgales tūrisma karte, kurā iekļauti vairāki brīvdienu maršruti, kā arī populārākie Daugavpils pilsētas un novada tūrisma objekti un tūristu mītnes. Latvijas – Lietuvas - Baltkrievijas sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta apstiprinātā projekta LLB-1-098 „Tūrisma attīstības veicināšana Latgales – Utenas - Vitebskas pārrobežu reģionos” („Bella Dvina 2”) ietvaros kopā ar Latgales, Aukštaitijas un Vitebskas apgabala tūrisma informācijas centru speciālistiem sagatavota detalizēta tūrisma karte un tūrisma ceļvedis, kas izsmeļoši iepazīstinās ar ceļojuma galamērķu „Baltijas ezeru zeme” (Latgale – Aukštaitija) un „Bella Dvina” (Latgale – Vitebskas apgabals) labāko tūrisma piedāvājumu.

 

Daugavpils novada Naujenes novadpētniecības muzejs ikvienu aicinās piedalīties Ginesa rekorda tapšanā – Lielā Augšdaugavas musturdeķa darināšanā. Zīmīgi, ka ar šo musturdeķi ir plānots pārklāt Daugavu no tās viena krasta uz otru – „Daugavas vārtos” - savdabīgā sašaurinājuma vietā, kas atrodas starp Slutišķu un Ververu krauju, kur upes platums ir vien 0,5-0,6 m.

Daugavpils kalējs Egdars Vronskis piedāvās izkalt Daugavpils monētu, kuru rotās ne tikai pilsētas ģerbonis, bet arī īpašas aizsardzības zīmes. Savukārt keramiķis Valdis Grebežs un citi amatnieki piedāvās ielūkoties jaunajā Keramikas un klūgu darbnīcā Latgales kokles pavadījumā.
Latgales stenda īpašais akcents šogad būs Latgales kulinārais mantojums. 10. februārī ikvienam apmeklētājam būs iespēja ielūkoties Latgales un Aukštaitijas tematisko ciemu piedāvājumā.

 

Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007. -2013. projekta „Tematiskie ciemi: jaunas iespējas uzņēmējdarbības attīstībai Latgales un Aukštaitijas pārrobežu reģionā” ietvaros tika izvēlēti 20 ciemi, kuru aktīvākie iedzīvotāji attīsta savu „biznesa tēmu”, proti, prasmes, aizraušanos vai pat vaļasprieku pārvēršot par ienākumu gūšanas instrumentu. Patiesi, Tematisko ciemu dalībniekiem būs ko parādīt: gan amatniecības tradīcijas, gan plašo gastronomiskā piedāvājuma klāstu: sulas, vīnus, garšaugus, sierus, zāļu tējas, paipalu olas u.c. Arī 11. un 12. februārī apmeklētājus lutinās ar dažādiem kulinārijas gardumiem. Arī Latgales stenda noformējumā būs kulinārijas tēma. Ikvienam izstādes apmeklētājam būs iespēja piedalīties izsolē un savā īpašumā iegūt oriģinālas un autentiskas koka karotes ar Latgales tradicionālo ēdienu receptēm.

 

Sagatavoja:
Lolita Kozlovska
Daugavpils novada TIC
654-22818
info@visitdaugavpils.lv
www.visitdaugavpils.lv

Komentārs par rakstu: Daugavpils novada TIC „Balttour” aicinās apmeklēt Daugavpils pilsētu un novadu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!