Sestdiena, 13. Aprīlis, 2024
Egils, Egīls, Nauris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Cēsu pils piedāvā iepazīt latviskās tradīcijas kopā ar Pils kalpotājiem

16.02.2012

Cēsu pils teatralizēto ekskursiju klāstu papildina jauns programmu cikls – „Latviešu gadskārtas un godi”. Teatralizētā programma ļaus iepazīt latviskās tradīcijas un ieražas, piedaloties senajos rituālos, baudot tradicionālos ēdienus, dziedot, dejojot un līksmojoties kopā ar Cēsu pils kalpotājiem.

„Ciklā paredzētas vairākas programmas, kuras piedāvājumā mainīsies atkarībā no gadalaikiem, svinamajām dienām un gadskārtām. Kopā ar Cēsu pils kalpotājiem būs iespēja svinēt arī Lielo dienu, Ūsiņus, Jēkaba dienu un Miķeļus,” stāsta idejas autore, Cēsu pils teatralizēto programmu vadītāja Ieva Kalniņa-Matute. Tradīcijas un ieražas iedzīvinās Seno Rotu Kalves folkloras kopa un deju kolektīvs „Saulgrieži”. Programmas paredzētas cilvēku grupām sākot no 15 personām ar iepriekšēju pieteikšanos. Vienas programmas ilgums 2,5-3 stundas.

 

Tradicionāli zemkopja gads sākas ar ziemas aizdzīšanas un pavasara gaidīšanas svētkiem Meteņiem jeb Vastlāvi, tāpēc pirmā programma jaunajā piedāvājumā ir „Vastlāvis Cēsu pilī”. Programmas ietvaros tuviem un tāliem viesiem būs iespēja ņemt dalību Meteņdienas svinībās, izspēlējot spēka un veiklības spēles, laižoties no kalna, ejot rotaļās un baudot bagātīgo Vastlāvja mielastu.

Kontakti sīkākai informācijai un programmu pieteikšana: Ieva Kalniņa-Matute, tālr.+371 26339342, e-pasts: ieva.cesis@inbox.lv .

Cēsu Pilī darbojas arī Vēsturisko Deju studija, kura atvērta jauniem dalībniekiem un ir gatava bagātināt ar saviem priekšnesumiem dažādus pasākumus.

 

Informāciju sagatavoja:
Daiga Janševska
Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 64127636;28342115
e-pasts: daiga.jansevska@cesis.lv
www.cesis.lv

Komentārs par rakstu: Cēsu pils piedāvā iepazīt latviskās tradīcijas kopā ar Pils kalpotājiem

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!