Sestdiena, 13. Aprīlis, 2024
Egils, Egīls, Nauris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Daugavpilī notiks I Starptautiskā tūrisma konference

21.02.2012

23. – 24. februārī Daugavpilī norisināsies I Starptautiskā tūrisma konference, kuru organizē Daugavpils pilsētas dome. Tās mērķis – veicināt Daugavpils kā kvalitatīva tūrisma galamērķa popularizēšana un jaunu ideju gūšana, pārņemot kolēģu pieredzi. Konferences darba gaitā būs iespēja uzzināt par Daugavpils tūrisma nozares attīstības tendencēm. Būs iepazīšanās ar Daugavpils cietokšņa tālāko attīstības gaitu un Marka Rotko Mākslas centra koncepciju.

Konferences dalībnieki noklausīsies Ekonomikas ministrijas un Tūrisma attīstības valsts aģentūras pārstāvju uzstāšanos, kā arī uzzinās par Latgales plānošanas padomes un Latgales reģiona attīstības aģentūras īstenotajiem tūrisma projektiem, kas reģiona kontekstā ir ļoti nozīmīgi Daugavpils pilsētas ārējā mārketinga instrumenti augsti prioritārajos tūrisma tirgos. Konferences darba gaitā notiks darbs darbā grupās – „Pilsētu tūrisms”, „Kvalitāte un kvalitatīvs tūrisma produkts”, „Inovācijas un mārketings tūrismā”. Plānots piedalīties IX Starptautiskā masku tradīciju festivāla pasākumā un apmeklēt vairākus Daugavpils tūrisma objektus, t.sk. Daugavpils cietoksni. Tādejādi konferences laikā tūrisma profesionāļiem un citiem interesentiem būs iespēja apmainīties ar idejām, informāciju, gūt jaunas atziņas un klātienē iepazīt Daugavpils tūrisma piedāvājumu.

 

 

Daugavpils pilsētas domes izaicinājums un viena no attīstības prioritātēm, ir tūrisma attīstība, t.sk., tūrisma pakalpojumu eksports, kuram ir potenciāls kļūt par nozīmīgu pilsētas ārējo sakaru veidu.

Tūrisma nozarē Daugavpilī gadu no gada vērojams apmeklētāju kāpums. Dominējošais ir iekšzemes tūrisms, un galvenais ceļotāju segments ir individuālie ceļotāji. Taču pagājušajā gadā straujāk kā no citiem augsti prioritārajiem tūrisma tirgiem, pieauga Krievijas – pārsvarā Sanktpēterburgas un Maskavas - tūristu skaits, apsteidzot Vāciju un Poliju. Pērn Daugavpils novada tūrisma informācijas centru apmeklēja 21 315 ceļotāji, t.sk. 14 394 bija iekšzemes tūristi, 1817 – no Lietuvas, 1046 – no Krievijas, 752 – no Igaunijas, 611 – no Vācijas, 510 – no Polijas u.c. valstīm. Savukārt Daugavpils tūristu mītnēs nakšņoja 31 060 tūristi (t.sk. ārvalstu tūristi 9636).

 

Lolita Kozlovska
Daugavpils novada TIC
+371 65422818
info@visitdaugavpils.lv
www.visitdaugavpils.lv
http://www.facebook.com/Daugavpils.novada.TIC
http://www.draugiem.lv/daugavpilstic

Komentārs par rakstu: Daugavpilī notiks I Starptautiskā tūrisma konference

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!