Sestdiena, 13. Aprīlis, 2024
Egils, Egīls, Nauris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Gulbenes – Alūksnes bānītis dosies savā 100 000. braucienā

13.03.2012

Jau šo sestdien – 2012. gada 17. martā Gulbenes – Alūksnes bānītis sadarbībā ar Akciju sabiedrību „Pasažieru vilciens” organizē svētku braucienu par godu Bānīša svinīgajam 100 000. reisam.

No 20. gadsimta sākumā būvētās šaursliežu dzelzceļa līnijas Stukmaņi (Pļaviņas) – Valka mūsdienās daļēji saglabājies un joprojām tiek izmantots 33 km garais tā posms, ko dēvē par Gulbenes - Alūksnes bānīti. Piedzīvojis gan krīzes, gan pasažieru pieplūduma brīžus, šī gada 17. martā Bānītis dosies savā 100 000. reisā. Par viesu nokļūšanu no Rīgas līdz Gulbenei rūpēsies AS „Pasažieru vilciens” ar tūrisma vilcienu „SNIEDZIŅŠ”.

 

Par godu šim nozīmīgajam notikumam, Gulbenes – Alūksnes bānīša pasažieri aicināti izbraukt ar mazo Bānīti un doties ekskursijā uz vienu no senākajām Latvijas vietām – Alūksni. Brauciena laikā ar Bānīti par jautrību un viesu labsajūtu rūpēsies atraktīvās bufetnieces. Alūksnē varēs aplūkot Livonijas ordeņa pilsdrupas, Jauno pili (pie kuras būs apskatāmas ledus skulptūras), Tempļa kalnu un Saules tiltu, muižas parka fragmentu, Alūksnes Ev. Luterisko baznīcu un Ernsta Glika ozolus.

 

AS ”Pasažieru vilciens” vilciens „SNIEDZIŅŠ” no Rīgas uz Gulbeni aties plkst. 8:29. Pēc ierašanās Gulbenē plkst. 12:16 tiks organizēta Gulbenes šaursliežu depo apskate, savukārt plkst. 13:00 Gulbenes – Alūksnes bānītis savus viesus vedīs uz Alūksnes dzelzceļa staciju no kurienes sāksies ekskursija pa šo pilsētu.
No Alūksnes stacijas uz Gulbeni bānītis izbrauks plkst. 15:25, bet AS „Pasažieru vilciens” reiss no Gulbenes uz Rīgu aties plkst. 17:10.

 

Lai dotos ekskursijā nepieciešama iepriekš pieteikšanās pa tālruņiem 20228884; 64473037 vai e-pastu info@banitis.lv. Ekskursijas cena, ietverot braucienus ar bānīti, gida pakalpojumus, ekskursiju Alūksnē, izklaide un uzkodas - 10 Ls no personas (atsevišķi vien jāpērk biļete uz AS „Pasažieru vilciens” reisiem).

 

Bānītis pazīstams ar to, ka ir vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu dzelzceļš Baltijas valstīs. Gulbenes – Alūksnes bānītis bez pasākumu un svētku rīkošanas savās ikdienas gaitās starp Gulbeni un Alūksni dodas regulāri divreiz dienā. Kopš 1998. gada tas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis.

 

SIA „Gulbenes – Alūksnes bānītis”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Marina Deļikatnaja – Buša

Komentārs par rakstu: Gulbenes – Alūksnes bānītis dosies savā 100 000. braucienā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!