Piektdiena, 19. Aprīlis, 2024
Vēsma, Fanija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas svinībām.

14.03.2012

Kar, brālīti, šo lieldienu Māsiņai šūpulites; Kārsi citu lielu dienu Savai jaunai līgavai. Svētdien, 18. martā, no plkst. 12:00 līdz 16:00 Brīvdabas muzejs aicina uz pavasara saulstāvju svētkiem – Lielo dienu.

Pavasara atnākšanas svētkus - Lielo dienu - svinēsim Gadatirgus laukumā. No 12:00 līdz 14:00 ar Lielās dienas svinēšanas tradīcijām iepazīstinās folkloras kopa „Cielava”. Pušķosim un iesvētīsim šūpoles, apdziedāsimies, piedalīsimies olu kaujās un izspēlēsim senās rotaļas. Apmeklētāji tiek aicināti ņemt līdzi pērnos Jāņu vainagus, dzīparus šūpoļu dekorēšanai, olas ziedošanai un ēšanai, kā arī pūpolu zarus veselībai.

No 14:00 līdz 16:00 kopā ar folkloras kopu „Laiva” rotaļājoties, dziedot un dancojot modināsim zemi un priecāsimies par pavasara atnākšanu.

Visa pasākuma garumā būs iespēja šūpoties šūpolēs, krāsot olas sīpolu mizās, vizināties jāšus zirga mugurā, mēroties spēkiem koka olu ripināšanā, spēlēt senās koka spēles kopā ar Aldoni Baldiņu, apskatīt Intas Lūses veidotās zaķu, kumeļu un pūķu olas.

 

Mūsdienās plaši svinēti svētki ir Lieldienas, kurās krustu šķērsu savijušās tradicionālās folkloras, kristīgās un no citu tautu kultūrām ienākušās tradīcijas. Taču Lielās dienas kā gadskārtu ieražas svinēšanas laiks atšķiras no kristīgajām Lieldienām, kas tiek svinētas par godu Jēzus Kristus augšāmcelšanās laikam.

Lielā diena iezīmē laiku, kad diena un nakts kļuvusi viena garuma, gaisma uzveic tumsu, dienai kļūstot garākai jeb lielākai par nakti. Iestājas pavasaris. Šogad tas notiks 20. martā, bet saskaņā ar tautas tradīcijām šo notikumu var svinēt veselas trīs dienas.

Nāciet ar pūpolzariem un raibi krāsotām olām, bet tie, kas nebūs paspējuši, varēs krāsot raibas olas arī pie mums! Olu kaujas nodrošinātas, arī – ar koka olām!

 

Brīvdabas muzejs atrodas Brīvības gatvē 440. Apmeklētājiem atvērts katru dienu 10:00 – 17:00. Ieejas cena 1.50 LVL pieaugušajiem,1 LVL studentiem, 0.50 LVL skolēniem un pensionāriem, ģimenes biļete 3 LVL (2 pieaugušie un 2-4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Pirmskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas.

 

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Dzedule
LEBM Izglītības un informācijas nodaļa
e-pasts: kristine.dzedule@brivdabasmuzejs.lv, tālrunis 67994106.

Komentārs par rakstu: Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas svinībām.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!