Sestdiena, 13. Aprīlis, 2024
Egils, Egīls, Nauris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Mūzikas festivālā „Devistone” – norvēģu tradīciju turpinātāji „Kampfar”

29.03.2012

Viens no lielākajiem alternatīvās mūzikas festivāliem Baltijā „Devilstone”, kas risināsies no 12. – 15. jūlijam Lietuvā, kā arī Norvēģijas Karalistes vēstniecība Viļņā, iepazīstina ar vienu no nozīmīgākajiem pasākuma viesiem. Tas ir teju vai divdesmit gadus pastāvošais norvēģu smagās skatuves lepnums „Kampfar”.

Norvēģu black metāla un senās skandināvu mūzikas kultūras sintēze

 

Var droši apgalvot, ka 1994. gadā izveidotais mūzikas kolektīvs „Kampfar” balstās uz diviem stabiliem kultūras masīviem, kas ir vienlīdz svarīgi grupas radošajai attīstībai. Pirmais – senā skandināvu mitoloģija un Norvēģijas vēsture. Otrs – mūsdienu, bet jau par leģendāru dēvējamais fenomens – Norvēģijas black metāla tradīcija. Citiem vārdiem sakot, „Kampfar” īsteni ziemeļnieciskā black metāla formā ievij savas senās kultūras fragmentus. Un to dara interesanti, kvalitatīvi un mūsdienīgi.

 

Iedvesmas avots – daba

 

Daudzi pagāniskā virziena mūzikas radītāji apgalvo, ka jūt itin spēcīgu saikni ar dabu un min to kā galveno iedvesmas avotu. Tomēr nebūt ne ikviens šāds mākslinieks ir gatavs visu albūma radīšanas laiku pavadīt būdiņā bargajos Norvēģijas kalnos. Savukārt „Kampfar” jaunākā darba „Mare” radīšanai tieši diženie kalnu plašumi bija patvērums. Sekas – izķertas albūma kopijas un nenoliedzami sasniegta grupas radošā virsotne. Pēc „Kampfar” līdera Dolk sacītā, albūmi līdz „Mare” tapšanai bija kā brišana ūdenī līdz ceļiem, bet tagad „Kampfar” iepeld okeānā.

 

Netrūkst arī meiteņu uzmanības

 

Visticamāk, ir neierasti, ka pagāniskā black metāla grupas līderis būtu meiteņu siržu lauzējs. Taču „Kampfar” gadījumā tieši tā ir. Pats pēc tā netiekdamies, Dolk ne reizi vien ir nonācis divdomīgās situācijās, kas vairāk vai mazāk bijušas saistītas ar sievietēm. Šeit var minēt gan koncertu vienā no Parīzes striptīza klubiem, gan necerētu incidentu Polijas pierobežā, kad daiļā dzimuma robežas sargātājas, Dolk vārdiem sakot, nebeidzot smaidīt, teju vai pilnībā izģērba muzikantus pirms sniedza atļauju tiem šķērsot robežu. Un, ko vēl piebilst par gaišmatainā muzikanta tieksmi koncertēt bez krekla, tādējādi demonstrējot iespaidīgo tetovējumu (uz Dolk vēdera dižojas iespaidīgs grupas logotips).

 

„Devilstone” festivālā uzstāsies pateicoties Norvēģijas Karalistes vēstniecībai Lietuvā

 

Norvēģijas Karalistes vēstniecība – viens no svarīgākajiem pasākuma partneriem. Vien ar tās palīdzību iepriekšējos festivālos jau ir uzstājušās tādas grupas kā „Mayhem” un „Susperia”. Šogad „Devilstone“ pateicas vēstniecībai par iespēju uz Lietuvu paaicināt „Kampfar” – vēl vienu augsta līmeņa kolektīvu, kas Lietuvā koncertēs pirmo reizi.

 

Mūzikas festivāls „Devilstone” norisināsies četras dienas no 12. – 15. jūlijam, mazā Lietuvas pilsētiņā Anikšķi. Uz festivāla trīs skatuvēm uzstāsies vairāk nekā 30 grupas no klasiskā un ekstremālā metāla līdz progresīvajam rokam. Bez koncertiem festivāls piedāvās arī daudzas citas aktivitātes.

 

Informācija par festivālu latviešu valodā:http://lv.devilstone.net

Komentārs par rakstu: Mūzikas festivālā „Devistone” – norvēģu tradīciju turpinātāji „Kampfar”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!