Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Starptautiska muzeju sadarbības projekta ietvaros Latvijā apmaiņas vizītē ieradīsies ASV skolēni

30.03.2012

No 1. līdz 7. aprīlim Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) un Nacionālā Konstitūcijas centra (Filadelfijā, ASV) sadarbības projekta „Apaļais galds” ietvaros Latvijā ieradīsies Filadelfijas (ASV) skolēnu grupa un Nacionālā Konstitūcijas centra darbinieki. Vizītes laikā pieci ASV skolēni no Filadelfijas iepazīsies ar Latvijas skolēnu ikdienu, uzzinās par to aktivitātēm ārpus skolas.

ASV un Latvijas skolēni kopīgās darba grupās apspriedīs gan līdzīgo un atšķirīgo projekta aktivitāšu īstenošanā, gan arī salīdzinās sabiedrības līdzdalības formas un aktivitāti abās valstīs. Jauniešiem no ASV paredzēta arī kultūras programma - Latvijas vienaudžu vadītas ekskursijas, brauciens uz projekta partneru skolu Gulbenes novada Lizumā.

 

4. aprīlī ASV un Latvijas skolēni kopīgi īstenos brīvprātīgu palīdzības projektu Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā, kur izgatavos putnu būrīšus, izveidos velosipēdu novietni un piedalīsies citos labiekārtošanas darbos. Vēl vairāki līdzīgi brīvprātīgie palīdzības projekti pēc skolēnu iniciatīvas tiks īstenoti gan ASV, gan Latvijā ar mērķi parādīt aktīvas sabiedrības līdzdalības daudzveidīgās formas.

 

2012. gada maijā divpadsmit Latvijas skolēni dosies līdzīgā apmaiņas vizītē uz Filadelfiju.

ASV un Latvijas skolēni muzeju sadarbības projektā „Apaļais galds” piedalās jau no 2011. gada oktobra un paralēli veic līdzīgas aktivitātes abās valstīs.

Projekta mērķis ir pētīt un veicināt sabiedrības iesaistīšanos, kā arī izzināt līdzdalības vēsturisko pieredzi abās projekta dalībvalstīs. Latvijā projektā piedalās Rīgas Kultūru vidusskola, Rīgas 10. vidusskola (bilingvāla) un Lizuma vidusskola.

 

Skolēni beiguši apmācības programmu video interviju veidošanā, ierakstījuši un montējuši video intervijas ar aktīviem cilvēkiem. Latvijā īpaša uzmanība veltīta sabiedrības aktīvas līdzdalības pieredzei Trešās Atmodas laikā. Tāpat intervētie cilvēki aicināti uz skolēnu rīkotām neformālām tikšanās reizēm pie vakariņu galda, lai dalītos savā pieredzē gan par Trešās Atmodas norisēm, gan sabiedrībai aktuāliem jautājumiem Latvijā mūsdienās.

Projekta noslēgumā 2012. gada jūnijā Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā iecerēts atklāt ceļojošu izstādi par Trešo Atmodu un pēdējo divdesmit gadu notikumiem un procesiem Latvijā. Tā tiek veidota, daļēji balstoties uz projekta laikā savāktajiem materiāliem, turklāt tās veidošanā aktīvi iesaistās paši skolēni. Tāpat tiks izveidots īss dokumentāls video materiāls par projekta norisi un tā gaitā skolēnu gūtajām atziņām. Uzņemtie video materiāli 2012. gada vasarā būs pieejami arī īpaši izveidotā atsevišķā mājas lapā.

 

Projektu „Apaļais galds” finansē ASV Valsts departamenta Izglītības un kultūras lietu birojs Amerikas Muzeju asociācijas administrētās programmas Muzeju un kopienu sadarbība ārzemēs (Museums and Community Collaborations Abroad, MCCA) ietvaros. Latvijā projektu atbalsta arī ASV vēstniecība Latvijā.

 

Papildu informācija:

Projekta „Apaļais galds” vadītājs LNVM

Toms Ķikuts

E-pasts: toms.kikuts@history-museum.lv,

Tālr.: 67220552, 29537696

Komentārs par rakstu: Starptautiska muzeju sadarbības projekta ietvaros Latvijā apmaiņas vizītē ieradīsies ASV skolēni

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!