Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Kas to Lieldienu iešūpinās? – Mēs paši kopā Turaidā!

04.04.2012

Sagaidot pavasari un svinot Lieldienu svētkus, Turaidas muzejrezervātā pirmdien, 9. aprīlī plkst. 14.30, visi kopā ar ģimenēm aicināti uz Lieldienu svētkiem „Kas to Lieldienu iešūpināja?” Turaidas muižas saimnieciskajā centrā.

Laukumā pie kalpotāju mājas svētku apmeklētājus sagaidīs muzejrezervāta speciālisti un Siguldas folkloras kopas „Senleja” dalībnieki, lai kopīgi brīvā dabā pēc senajām tradīcijām svinētu pavasara atnākšanu. Lieldienu svētkos ar dziesmām un rotāšanu tiks iešūpotas lielās šūpoles, pie ugunskura krāsotas olas, svētku viesi tiks paši izšūpoties pēc sirds patikas. Pēc senajām tradīcijām tiks dzītas prom nelaimes, izspēlētas tradicionālās tautas spēles, notiks olu ripināšana, skriešanās ar olām, olu cīņas un maiņas, kā arī izspēlēta jau tik iemīļotā podu sišana, kuras laikā ir iespēja atbrīvoties no sliktām domām un atvērt sevi priekam un jauniem darbiem. Notiks arī skaistāko krāsoto olu konkurss un noteikts izveicīgākais olas dancinātājs.

 

Folkloras kopas „Senleja” dalībnieki aicinās sadziedāties saules dziesmas un kā jau pavasarī, kad viss plaukst, dziedās tautasdziesmas par ziediem. Bērniem būs iespēja izkrāsot ziedu kartiņas, lielajiem – nobaudīt Turaidas bērzu sulas, bet visiem kopā, uzkāpjot Turaidas pils galvenajā tornī, ieraudzīt pavasari no putna lidojuma. Lieldienu brīvdienās muižas pārvaldnieka jaunās dzīvojamās mājas izstāžu zālē apskatāma gaisa balona pilota Gunāra Dukštes fotogrāfiju izstāde "Māksla dabā".

Svinēsim pavasari kopā!

 

Anda Skuja
TMR Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja
Sīkāka informācija pa tālr. 26572142

Komentārs par rakstu: Kas to Lieldienu iešūpinās? – Mēs paši kopā Turaidā!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!