Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Rīgā Lieldienas atzīmēs gan garīgās, gan tautiskās noskaņās

04.04.2012

Sākot ar Lielo Piektdienu, 6.aprīli, līdz pat 10.aprīlim Rīgas iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti apmeklēt dažādus Lieldienu pasākumus, tajā skaitā, koncertus, meistardarbnīcas, kā arī atraktīvas, radošas aktivitātes bērniem. Lieldienu pasākumi notiks gan garīgās, gan tautiskās noskaņās, un tie risināsies Rīgas parkos, laukumos, baznīcās un kultūras centros.

�Rīgas baznīcās notiks garīgās mūzikas koncerti. Lielajā Piektdienā, 6.aprīlī, plkst. 13.00 Rīgas Mārtiņa baznīcā, piedaloties Latvijas Universitātes pūtēju orķestrim, klausītājiem tiek piedāvāta "Mūzika Lielajā piektdienā", savukārt plkst. 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā "Lielās piektdienas koncertā" varēs dzirdēt Valsts Akadēmiskā kora "Latvija", Rīgas kamerkora "Ave Sol", Profesionālā pūtēju orķestra "Rīga", kā arī solistu Sonoras Vaices un Ingus Pētersona sniegumu. Lielās Piektdienas vakarā plkst. 21.00 Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā uzstāsies baroka koris "Collegium Choro Musici Riga", baroka orķestris "Collegium Musicum Riga" un solisti Sergejs Jēgers, Maija Tutova, Jānis Ķirsis, kuri izpildīs Johana Sebastiana Baha "Lukas Pasiju". Lieldienu brīvdienās garīgās noskaņās koncerti notiks arī Sv. Pētera baznīcā.


8.aprīlī ikviens, jo īpaši ģimenes ar bērniem, gaidītas pasākumā "Lieldienas Mežaparkā", kur kopā ar folkloras kopām varēs iet rotaļās, piedalīties olu kaujās, šūpoties, kā arī apmeklēt lietišķās mākslas darinājumu tirdziņu. Līdzīgas Lieldienu izdarības 8. un 9.aprīlī gaidāmas arī Brīvdabas muzejā, kur tradicionālās tautas paražas varēs iepazīt kopā ar folkloras kopām. Tāpat muzejā varēs iepirkties amatniecības un našķu tirdziņā, iesaistīties spēlēs un rotaļās. Šajās dienās Lieldienām raksturīgā jautrība ar olu ripināšanu, šūpošanos, spēlēm un rotaļām valdīs arī Rīgas kultūras centros, kas piedāvā pasākumus visai ģimenei, ar meistardarbnīcām, koncertuzvedumiem un amatnieku prasmju paraugdemonstrējumiem.


Lai svētku noskaņa ienāktu pilsētā, priecējot iedzīvotājus un pilsētas viesus, tradicionāli Rīgā svētku noformējums būs arī Lieldienu laikā. Pilsētas centrā un apkaimēs būs izvietoti mākslinieces Zanes Šīrones veidotie plakāti vides reklāmas stendos, sabiedriskā transporta pieturvietās, uz tiltiem un ceļu pārvadiem, kā arī uz ēku fasādēm. Svētku reklāmas plakātu māksliniecisko ideju skiču konkursā mākslinieces Z. Šīrones piedāvātā ideja tika novērtēta kā labākā un ieteikta turpmākai izstrādei un īstenošanai. Lieldienu noformējumam Rīgas pašvaldība šogad atvēlējusi 14 803 latu lielu finansējumu.


Lieldienu pasākumi galvaspilsētā notiek ar Rīgas pašvaldības atbalstu. Pasākumu programma pieejama interneta vietnē: www.kultura.riga.lv, kā arī uzziņu dienestā "1188".

 

Info: Rīgas dome

Komentārs par rakstu: Rīgā Lieldienas atzīmēs gan garīgās, gan tautiskās noskaņās

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!