Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī sākas gadatirgus sezona

18.04.2012

Sestdien, 21. aprīlī, Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī notiks pirmais pavasara stādu gadatirgus. NBD stādu gadatirgi Salaspilī ir vairāk nekā 15 gadus sena tradīcija - ja neskaita, ka K.V.Šoha stādu audzēšanas un tirdzniecības firma šeit darbojusies jau kopš 1898.gada. NBD gadatirgus sāka rīkot 90-to gadu vidū, kad, spēkā pieņemoties gan Latvijas stādaudzētavu piedāvājumam, gan dārzu saimnieku un ierīkotāju pieprasījumam, arvien biežāk izskanēja vēlme redzēt vienkopus abas puses kopējā pasākumā.

Pašlaik Nacionālā Botāniskā dārza rīkotie stādu gadatirgi Salaspilī līdzās Latvijas Stādu parādei ir kļuvuši par viskuplāk apmeklēto šāda veida pasākumu, uz kuru pēdējos gados ierodas pat apmeklētāji no Igaunijas un Somijas. Arī viņus Latvijas stādu audzētāju produkcijas piemērotība ziemeļzemju klimatam pārliecina vairāk nekā Rietumeiropas siltumā „lutinātie” stādi.
NBD gadatirgi vienlaikus ir gan izklaides pasākums visai ģimenei, gan sava veida zaļo retumu kolekcionāru kluba saiets, kura būtību izsaka gadatirgus moto: „Un būs Tavā dārzā tas, kā nav kaimiņam!”

 

 

Kopš 2009. gada tie notiek arī vasaras mēnešos. Šogad NBD gadatirgi notiks 21. aprīlī, 12. maijā, 16. jūnijā, 21. jūlijā, 18. augustā, 15. septembrī, 6. oktobrī.

Tradicionāli NBD aprīļa gadatirgū dominē koku un krūmu stādi, bet maijā - ziemcietes un vasaras puķes. Kaut arī gadatirgū galvenā uzmanība tiek veltīta stādiem, tajā var piedalīties arī citu ar dārzkopību saistītu lietu tirgotāji, kā arī amatnieki un dažādu lauku gardumu ražotāji.

21.aprīļa gadatirgū, kas vienlaikus ir arī sezonas atklāšana, plānota īpaša iespēja mazākajiem NBD apmeklētājiem - bērni varēs apgleznot māla podiņus un tad izvēlēties paši – stādīt mājās tajos puķes vai veidot zvaniņus.

 

 

Reizē ar plašu piedāvātu stādu sortimentu, apmeklētāji var baudīt pavasara Dārza krāsas un skaņas: zaļo dūmaku un putnu balsis kokos, pīles un gulbjus dīķos, bišu sanēšanu ēriku ziedos, cīrulīšus (puķes, nevis putnus!) zālienos, alpu vijolītes vecajā parkā, anemones un sniegarozes akmensdārzā, ziedošus kaktusus un strelīcijas oranžērijā.

 


Ludmila Višņevska
Vides izglītības un informācijas nodaļa
67944610; info@nbd.gov.lv
 

Komentārs par rakstu: Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī sākas gadatirgus sezona

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!