Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Biedrības „Cita Rīga” projekts „Ar vilcienu uz Rīgu 150 gadus”

18.04.2012

Biedrība „Cita Rīga” sadarbībā ar Rīgas Domes Izglītības, Kultūras un Sporta departamentu ir izveidojusi ceļvedi „Ar vilcienu uz Rīgu 150 gadus”.

Rīgas pilsētas teritorijā ir vairāk nekā 20 dzelzceļa stacijas un katrai ir savs stāsts un tās tuvumā atrodas daudz interesantu, vēsturisku vietu un objektu, kuriem ikdienā paejam garām. Gandrīz visas Rīgas pasažieru vilcienu stacijas ir industriālās arhitektūras pieminekļi, kuras būtu vērts apskatīt. Katrai no dzelzceļa stacijām ir savs īpašs stāsts par tās izveides nosacījumiem un vēlāko nozīmi dzelzceļa satiksmē. Torņakalna stacija un tās apkārtne asociējas ar represēto vagoniņu un Arkādija parku, centrālā Stacija - ar tirgu, stacijas ēku un Rīgu kopumā, bet ar ko saistās Sarkandaugavas, Vecdaugavas vai Zasulauka stacijas...
2011. gadā apritēja 150 gadi kopš pirmā vilciena ierašanās Rīgā. Laika gaitā ir mainījusies Centrālā Stacija, pārvadājumu ātrums un vilcienu vagoni. Gandrīz nemainīgas ir atlikušās dzelzceļa stacijas un dzelzceļa sliežu izvietojums Rīgas teritorijā. Ceļveža mērķis ir iepazīstināt rīdziniekus un pilsētas viesus ar dzelzceļa stacijām, iepazīt pilsētvidi un nozīmīgus, interesantus objektus un ēkas katras dzelzceļa stacijas tuvumā.

 


Projekta mērķis bija izveidot ceļvedi, kas iepazīstinātu rīdziniekus un pilsētas viesus ar šiem unikālajiem arhitektūras pieminekļiem – dzelzceļa stacijām, to nozīmi un ietekmi pilsētas attīstībā un parādīt, kā tās laika gaitā ir mainījušās.

Tā kā vilciens ir videi draudzīgs transporta veids, kuru neietekmē satiksmes sastrēgumi, turklāt vilciena satiksmei ir bijusi liela nozīme Rīgas attīstībā, tad biedrība „Cita Rīga” ceļveža lasītājam piedāvā ceļot izmantojot tieši vilciena pakalpojumus.

 

Kā saziņas līdzekli izvēlējāmies internetu un ceļvedim ir e-grāmatas formāts, lai ar to varētu iepazīties ikviens, kam ir pieejams internets.

Ceļvedi „Ar vilcienu uz Rīgus 150 gadus” meklējiet interneta vietnē www.izzini.lv sadaļā Ceļveži

 

Informāciju sagatvoja Zane Grīnvalde
Mob.tālr.: 29418187, e-pasts: zane@citariga.lv
 

Komentārs par rakstu: Biedrības „Cita Rīga” projekts „Ar vilcienu uz Rīgu 150 gadus”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!