Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ventspils pilsētā uzsākušies darbi pie jaunu velonovietņu uzstādīšanas

27.04.2012

Ventspils pilsētā projekta „Velotūrisma attīstība Ventspils pilsētā” ietvaros uzsākušies darbi pie jaunu 180 interesantu un atraktīvu velonovietņu uzstādīšanas. Velonovietņu dizains un novietošanas vietas izvērtētas Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības komisijās, vizuālo izskatu pielāgojot to novietošanas vietām un vides funkcijai – Vecpilsētā novietojot pilsētas vēsturiskajai gaisotnei atbilstošas velonovietnes, savukārt jaunajā pilsētas daļā paredzot atraktīvas un saistošas velonovietnes.

Velonovietņu uzstādīšanu, pēc Ventspils pilsētas pašvaldības iestādes „Komunālā pārvalde” pasūtījuma, veic SIA „Salmet”, kuru izgatavotās velonovietnes vienlaikus kalpos kā vides objekti, nodrošinot funkcionalitāti, kā arī pildot dekoratīvā pilsētas elementa funkcijas. Uz doto brīdi velonovietnes izvietotas pie Ventspils 1.ģimnāzijas, teātra nama „Jūras vārti”, Piejūras brīvdabas muzeja, kā arī alejā no Reņķa dārza līdz Lielajam prospektam, Kuldīgas un Jūras ielas krustojumā un gar Vidumupīti posmā no Lielā prospekta līdz Brīvības ielai.


Lai veicinātu velotūrisma attīstību Ventspils pilsētā, 2011.gadā realizēti vairāki Eiropas Savienības struktūrfondu finansēti projekti, kuru ietvaros ir veikti veloceliņu izbūves darbi, kā rezultātā kopējais veloceliņu garums ir palielinājies par 28,57 km, no tiem 10,17 km izbūvēti Projekta ietvaros, un tiek plānots, ka 2012.gada nogalē veloceliņi pilsētā vīsies jau 38 km garumā.

 


Iepriekš minētā rezultātā pilsētā tiek piedāvāts pilnīgi jauns tūrisma produkts – veloceliņš, kas sasaista iecienītus tūrisma objektus pilsētā, līdz ar to pilsēta kļūst draudzīga un pieejama velobraucējiem. Vienlaikus veloceliņa izbūve nodrošina drošu velotūristu pārvietošanos un uzlabo apskates vietu pieejamību. Sakārtota velotūrisma infrastruktūra ne tikai veicina velotūrisma attīstību, bet arī rada pievienoto vērtību gan tūrisma piedāvājumam, gan videi, kur tas atrodas. Veloceliņu piedāvājums ļauj pilsētai veiksmīgi iekļauties EuroVelo tīklā, kā arī veicina iedzīvotāju iekšējo mobilitāti.
Projekta (Vienošanās par Projekta īstenošanu Nr.L-VPA-11-0008) kopējās izmaksas plānotas 863 378,75 LVL, t.sk. Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 84,99% – 699 345,46 LVL, valsts budžeta dotācija 4,5% – 37 028,52 LVL un Ventspils pašvaldības līdzfinansējums – 127 004,77 LV Projekta īstenošanai., t.sk. neattiecināmās izmaksas, veido 40 522,58 LVL.

Komentārs par rakstu: Ventspils pilsētā uzsākušies darbi pie jaunu velonovietņu uzstādīšanas

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!