Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Kā ar desiņu iznīcināšanu var kļūt slavens? Uzzini "Riga Comm"!

30.10.2012

Agrā bērnībā viņš sapņoja kļūt par astronautu un komiksu rakstnieku, bet 12 gadu vecumā, pildot uzdoto mājasdarbu, pusaudzis izstrādāja savu pirmo aplikāciju un acumirklī kļuva slavens visā pasaulē... tā jauneklis no Korkas – Harijs Morans kļuva par pasaules jaunāko Mac aplikāciju izstrādātāju. No 9. līdz 10. novembrim jaunais ģēnijs viesosies Rīgā un uzstāsies "Riga Comm 2012" konferencē.

Picai jāatbrīvojas no nepatīkamām salami šķēlēm – tāds ir Harija izstrādātās spēles "PizzaBot" galvenais uzdevums. Desiņu iznīcināšana kļuva tik populāra, ka Harija aplikācija pagājušajā gadā "Apple" topā apsteidza "Angry Birds" un "Call of Duty", atstājot tik populārās aplikācijas attiecīgi 2. un 3. vietā.

"Apple pārstāvji neticēja, ka man ir tikai 12 gadi. Viņi pieprasīja apstiprinājumu no maniem vecākiem," atceras jaunākais iOS un Mac OS X programmētājs, kas ir milzīgs "Apple" fans, bet novērtē arī "Microsoft", "Sony", "Google" un "Nintendo" produktus.

 

Jaunais ģēnijs darbojas klubā "Coder Dojo", kas pulcē jauniešus, kuriem interesē programmēšana un kodēšana. "Es vienkārši mīlu to darīt. Tas mani dara laimīgu! Es iedvesmojos no Stīva Džoba, Bila Geitsa, Marka Cukerberga, bet viņi nav mani elki. Es dodu priekšroku darīšanai, nevis kāda pielūgšanai!" strikti norāda Harijs Morans.

Harijs ir viens no trīnīšiem!
Harijam ir divas māsas un viens brālis un viņi visi prot programmēt. Harija trīņubrālis ir izveidojis mājas lapu labdarības akcijai "Crainn" (Īri par kokiem!). Kaut arī visi četri Moranu ģimenes bērni aizraujas ar programmēšanu, vislielākie sasniegumi ir tieši Harijam.

 

"Jau sen pamanīju Harija lielo interesi par datoriem un programmēšanu. Viņš ir dzīvespriecīgs un laipns puika. Kopš viņš izstrādāja "PizzaBot" ir pagājis brīnišķīgs gads un esam satikuši ļoti daudz interesantu cilvēku. Man ir liels prieks, ka mums būs iespēja tikties arī ar Latvijas IKT nozares profesionāļiem," norāda Harija mamma Elaina, kas no Īrijas uz Rīgu dosies kopā ar savu dēlu.
"Riga Comm" konference notiks 9. novembrī un tajā varēs iepazīties ar Baltijas IKT nozares aktualitātēm un tendencēm. Harijs Morans uzstāsies plkst. 10.40 un pastāstīs par vienu dienu pasaules jaunākā Mac aplikāciju izstrādātāja dzīvē. Detalizētāku konferences programmu skatiet: www.rigacomm.com

 

Starptautiskā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izstāde un konference "Riga Comm 2012" notiks no 9. līdz 11. novembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. "Riga Comm" rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Vienlaikus izstāžu centrā notiks arī mobilo aplikāciju šovs "Riga APP SHOW 2012" un starptautiskā foto un video izstāde un forums "Riga Photo Show 2012".

 

Ieejas maksa uz visiem trim pasākumiem: Ls 3.00

Darba laiks
9. novembrī 10.00–19.00
10. novembrī 10.00–19.00
11. novembrī 10.00–17.00

Papildu informācija:
Aiga Kupre-Vociša, sabiedrisko attiecību projekta vadītāja
Tālr.: (+371) 26591588, e-pasts: aiga.vocisa@bt1.lv

Inese Libere, mediju koordinatore
Tālr.: (+371) 29450037, e-pasts: inese.libere@bt1.lv

Komentārs par rakstu: Kā ar desiņu iznīcināšanu var kļūt slavens? Uzzini "Riga Comm"!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!