Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Aizraujoša nedēļas nogale Tukuma pusē!

01.11.2012

Pirmais sniegs jau sagaidīts, lai gan gluži uz kalna slēpot vēl nevar, bet mājās arī tā kā negribas palikt. Visus šādi domājošos, sabiedriski aktīvus ļaudis aicinām doties uz Tukuma pusi, jo jau piektdienas, 2.novembra pulksten 17:00 Tukumā Brīvības laukumā tiks atklāta īpaša instalācija – 27 mazuļu skulptūras, kuras iepriekš jau tikušas izstādītas Rīgā un guvušas milzu rezonansi.

Proti, tās ir 27 akmens figūriņas - piemiņa tiem 27 bērniem, kuriem Latvijā ik dienas nav ļauts piedzimt. Pie katras skulptūras ir plāksne ar uzrakstu, kāpēc šis bērns nedrīkstēja ienākt pasaulē. Ar šo instalāciju Tukumā tiek aizsākta Latvijas pilsētu apceļošanu tūre. Tukumā skulptūras būs skatāmas līdz 16. novembrim. Sīkāk par šo instalāciju interesēties misijā „Pakāpieni” par tālruni 631222459

 

Savukārt piektdienas vakarā no pulksten 19:00 Džūkstes Pasaku muzejs visus drosmīgos aicina uz vakarēšanu, jeb Spoku stāstu vakaru. Lieliskus spoku stāstus sveču gaismā ar nelielu spokošanos pastāstīs pasaulē labākais spokzinību doktors Guntis Pakalns. Vienaldzīgs nepaliks neviens. To muzejs apņemas garantēt. Ieeja pasākumā - ar muzeja biļeti. Sīkāk par šo pasākumu interesēties Džūkstes Pasaku muzejā par tālruni 63154691.

 

Tie, kuri pēc iepriekšējā vakarā dzirdētajiem spoku stāstiem būs gana drosmīgi, lai dotos nākamajos izziņas piedzīvojumos, aicināti sestdien, 3.novembrī doties uz Tukuma pilsētas kultūras namu, kur no pulksten 11:00 norisināsies Jauno mūzikas grupu konkurss „Zelta sīpols”. Citiem var rasties jautājums kāpēc tāds nosaukums - „Zelta sīpols”. Tad nezinātājiem varam pateikt, ka tieši Tukuma pilsētas kultūras nams bija pirmā mājvieta leģendārajai latviešu grupai „Sīpoli”. Pateicoties grupas atbalstam, jauno grupu konkurss arī ieguvis jaunu skanējumu, jo ierastajām divām pašu sacerētajām un komponētajām dziesmām jaunajiem māksliniekiem konkursā nu jāizpilda arī viena grupas “Sīpoli” repertuāra dziesma. Ieeja pasākuma - bez maksas. Sīkāk par šo pasākumu interesēties Tukuma kultūras namā par tālruni 63124125.

 

Pa vidu muzikālajiem baudījumiem var pievērsties arī vizuālās mākslas vērtībām, jo sestdien pulksten 12:00 Mākslas muzejā iespējams apmeklēt izstāžu sērijas „Duets. Nr.4.“ jaunās izstādes atklāšanu. Izstādē tiks eksponēti spāņu gleznotāja un grafiķa Francisko Goijas grafikas no oforta albūma „Los Proverbios“ („Līdzības“), kas glabājas Tukuma muzeja krājumā, bet laikmetīgo mākslu no latviešu puses pārstāvēs dažādi autori grupu izstādē „Savāds gadījums“. Abas izstādes pievēršas neparastā attēlojumam, akcentējot iztēles, sapņu un vīziju nozīmi mākslas darba saturā vai to tapšanā. Sīkāk par šo pasākumu interesēties Tukuma Mākslas muzejā par tālruni 63182392.

 

Savukārt, atgriežoties pie mūzikas, sestdienas vakara noslēgumam no pulksten 20:00 turpat Tukuma pilsētas Kultūras namā tiek piedāvāta iespēja noklausīties spožākos konkursa „Zelta sīpols“ censoņus. Interesanti, ka jauno grupu konkursa ietvaros norisināsies arī dižkoncerts kopā ar Mārtiņu Braunu un grupu “Sīpoli”. Ieejas maksa no 5,- līdz 10.- Ls. Biļetes iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties Biļešu Paradīze un Tukuma kultūras nama kasēs. Sīkāk par šo pasākumu interesēties Tukuma kultūras namā par tālruni 63124125.

 

Pēc muzikāli pavadītās sestdienas mierīgu un saticīgu svētdienas, 4. novembra rītu no pulksten 11:00 aicina pavadīt Sv. Trīsvienības Tukuma baznīcā, kurā, atzīmējot baznīcas 445. gadadienu, koncertu kā dāvanu baznīcai un tās apmeklētājiem sniegs Tukuma kultūras nama jauktais koris "Gavile" un Smārdes kultūras centra vokālais ansamblis "Randevu". Ieejas maksa par ziedojumiem. Sīkāk par šo pasākumu interesēties Sv. Trīsvienības luterāņu baznīcā par tālruni 63122305.

 

Ja tomēr teātris ir sirdij tuvāks, tad svētdienas vakarā teātra mīļi aicināti pulksten 17:00 uz nepārspējamu komēdiju divās daļās „Kā mīlēt maitu?”, kuras režisore ir Indra Vaļeniece. Galvenajās lomās - Aīda Ozoliņa, Jānis Kirmuška un Imants Vekmanis. Ieejas maksa no 4.- līdz 5.- Ls. Sīkāk par šo pasākumu interesēties Milzkalnes Tautas namā par tālruni 28301020.

 

Tiem, kuri labprātāk dotos garākā ekskursijā ar ģimeni, iepazīstot Tukuma un apkārtnes skaistākās vietas, iesakām sazināties ar Tukuma tūrisma informācijas centru vai apmeklēt mājas lapu www.visittukums.lv, jo tieši šeit var iegūt jaunāko informāciju par apskates vietām un norisēm Tukumā un apkārtnē. Īpašs jaunums novembra mēnesī - četri jaunizstrādāti maršruti ģimenēm ar bērniem aizraujošu nedēļas nogaļu pavadīšanai!


Uz Tukumu pēc smukuma!

Informāciju sagatavoja:
Aija Neilande,
Tukuma TIC ceļojumu organizatore
Tālr.: 63124451, e-pasts: tic@tukums.lv
www.visittukums.lv

Komentārs par rakstu: Aizraujoša nedēļas nogale Tukuma pusē!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!