Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Noslēgusies spēle „Gadsimtu pieskārieni Rīgai”

02.11.2012

Noslēdzis biedrības „Cita Rīga” realizētais projekts „Gadsimtu pieskārieni Rīgai”, kas tika līdzfinansēts Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības Integrācijas programmas ietvaros.

Projekta mērķis bija veicināt sabiedrības savstarpējo sadarbību, radīt piederības sajūtu Rīgai kā multikulturālai pilsētai, iepazīstināt ar tās vēsturi un kultūru neformālā veidā – caur spēli. Visu spēļu uzdevums bija vienot visus rīdziniekus, neatkarīgi no etniskās piederības.Pavisam visās spēlēs piedalījās vairāk kā 300 dalībnieki.
Projekta ietvaros tika realizētas 4 spēles: trīs virtuālās spēles interneta vietnē www.izzini.lv un viena klātienes spēle.Virtuālās spēles iepazīstināja dažādu vecumu interesentus ar Rīgas daudzveidīgo vēsturi. Risinot atšķirīgus šifrētos uzdevumus, meklējot dažādus amatus un atšķirības, kā arī „izejot cauri” labirintiem,dalībnieki varēja redzēt, kā daudzu gadsimtu garumā notikusi sabiedrības integrācija, salīdzināt, kāda tā bija pirms 800 gadiem, kāda pirms 200 gadiem un kāda sabiedrība ir šodien. Turklāt, risinot daudzveidīgos uzdevumus, dalībniekiem radījām vēlmi vairāk iepazīt konkrēto tēmu vai tautību, vai tās nozīmi Rīgas vēsturē un kultūrā.


Projekts noslēdzās ar klātienes spēli, kurā biedrība „Cita Rīga” sadarbojās ar RCB 6 filiālbibliotēkām. Spēles laikā katrs dalībnieks varēja izpildīt uzdevumus saistībā ar vērtīgākajām un būtiskākajām vietām konkrētajā Rīgas apkārtnē, kā arī paust savu viedokli par to, ko noteikti vēlētos saglabāt nākamajām paaudzēm. Spēles dienā dalībniekiembija iespēja apmeklēt 6 dažādas RCB filiālbibliotēkas un iepazīties ar sešām atšķirīgām Rīgas apkaimēm, kas ne tikai atrodas tālāk viena no otras, bet arī atšķiras ar savu dažādo vidi.


Visa projekta ietvaros mājas lapā www.izzini.lv, pēc katra spēļu posma bija iespējams aplūkot visus uzdevumus un jautājumus. Noslēdzot projektu, piedāvājam aizpildīt interesantu viktorīnu par vērtīgākajām lietām un vietām mums apkārt, ko mēs esam radījuši un ko vajadzētu saglabāt nākamajām paaudzēm. Jautājumi un atbildes tapuši apkopojot klātienes spēļu rezultātus.
 

Komentārs par rakstu: Noslēgusies spēle „Gadsimtu pieskārieni Rīgai”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!