Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Iepazīstinās ar Mārtiņdienas tradīcijām

06.11.2012

10.novembrī Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks radošā nodarbība „Tradīcijas Mārtiņdienu sagaidot”. Nodarbības dalībniekiem būs iespēja uzzināt vairāk par Mārtiņdienas svinēšanu un paražām, kā arī izgatavot katram savu Mārtiņdienas gaili – rotaļlietu vai rokas lelli. Pasākuma izskaņā - mielošanās ar pašdarinātu cukurgailīti.

Mārtiņdienas tradīcijām ir sena vēsture. Tas ir brīdis, kad pabeigti visi rudens darbi, jo šī diena iezīmē rudens izskaņu - laiku, kad vārti uz ziemu jau vaļā. Mārtiņi svinēti vienlaicīgi ar Apkūlībām. Pats vārds sevī ietver svinēšanas iemeslu: nobeigtu labības kulšanu, pabeigti arī lauku aršanas darbi, graudi sabērti klētī. Tomēr šim laikam lauku sētā ir vēl cita svarīga iezīme: tas ir lopu kaušanas laiks.

Mārtiņu – Apkūlību svinību mielasts ir bagātīgs. Galvenie ēdieni, kas minēti dainās ir vistas un cūkas gaļa, pīrāgi, maize, alus, medus. Mārtiņu mielastam kauj gaili vai vistu, kas ir ziedojums Mārtiņam, līdz ar to tie ir svarīga Mārtiņa mielasta sastāvdaļa.

 

Pie pilna galda līksmībā un pārpilnībā norit Mārtiņu vakara svinības, kur netrūkst ne jautru dziesmu, ne deju. Mārtiņos arī beidzas klusais veļu laiks, kas sācies Miķeļos un sākas jautrā ķekatās jeb budēļos iešana, kas turpinās visu ziemu līdz pat Meteņiem.

 

Radošā nodarbība Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks 10.novembrī, pl.12:00. Dalības maksa nodarbībā: 2,00 Ls, pirmsskolas vecuma bērniem – 1,00 Ls. Nodarbības ilgums aptuveni 3 stundas.

Vairāk informācijas un pieteikšanās nodarbībai pa tālruni 63005445.


Informāciju sagatavoja
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
 

Komentārs par rakstu: Iepazīstinās ar Mārtiņdienas tradīcijām

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!