Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Kapitālsabiedrības varēs nodot bezatlīdzības lietošanā savu mantu sabiedriskā labuma organizācijām

06.11.2012

2012. gada 1. novembrī Saeima trešajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu", kuros tika atbalstīts arī biedrības "Bānīša Draugu klubs" iesniegtais priekšlikums izmaiņām likumā.

Biedrība "Bānīša Draugu klubs" ar mērķi efektīvāk saglabāt industriālo kultūras mantojumu, šī gada maijā iesniedza Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai savus priekšlikumus par iespēju Sabiedriskā labuma organizācijām (SLO) saņemt valsts un pašvaldības kapitālsabiedrību mantu bezatlīdzības lietošanā. Līdz šim šāda veida sadarbību likums paredzēja tikai starp SLO un valsti / pašvaldībām, nevis to kapitālsabiedrībām. Šajā gadījumā ieguvējas būs gan kapitālsabiedrības, gan sabiedriskās organizācijas, jo organizācijām, kam mantu būs iespējams nodot bezatlīdzības lietošanā, radīsies ne tikai iespēja šos resursus izmantot sabiedriskajai darbībai, bet tām arī būs jānodrošina piešķirtā īpašuma uzturēšanu, līdz ar to samazinot izmaksu slogu pašām kapitālsabiedrībām.


Šādas mantas nodošanas nianses bezatlīdzības lietošanā būs atrunātas jaunajā likumā "Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likums", kurā paredzēts, ka kapitālsabiedrības (gan valsts, gan pašvaldības) mantu bezatlīdzības lietošanā Sabiedriskā labuma organizācijām varēs uzticēt tikai ar attiecīgās kapitālsabiedrības izpildinstitūcijas lēmumu un kapitāldaļu turētāja saskaņojumu. Šī likuma norma attieksies tikai uz to nododamo mantu, kuru paredzēts lietot vai izmantot kultūras, mākslas, zinātnes, izglītības, sporta, vides vai veselības aizsardzības, kā arī sociālās palīdzības veicināšanai, līdz ar to tas būs vērsts uz sabiedrības interešu pilnvērtīgāku nodrošināšanu. Likums stāsies spēkā 2013. gada 1. janvārī.


Biedrība „Bānīša Draugu klubs” nodibināta 2011. gada nogalē, tā apvieno šaursliežu dzelzceļu entuziastus. Biedrības darbība tiek organizēta regulāru talku veidā šaursliežu dzelzceļā Gulbene - Alūksne, kā arī dažādās citās aktivitātēs. 2012. gada laikā biedrība ieguvusi īpašumā vairākus unikālus eksponātus, piemēram, ēdnīcas vagonu un kravas motordrezīnu GMD-2, un meklē līdzekļus to restaurācijai. Biedrības biedri jau pirms tās dibināšanas daudzus gadus nodarbojās ar vēsturisko šaursliežu dzelzceļu eksponātu saglabāšanu un restaurēšanu, piedalījās dažādos projektos un atjaunošanas darbos ar mērķi saglabāt un popularizēt dzelzceļu vēsturi Latvijā.


Biedrība "Bānīša Draugu klubs"

Komentārs par rakstu: Kapitālsabiedrības varēs nodot bezatlīdzības lietošanā savu mantu sabiedriskā labuma organizācijām

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!