Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Veidos „Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parku” Valmierā

10.11.2012

Viens no iemīļotākajiem valmieriešu un pilsētas viesu pastaigu maršrutiem laiku laikos vedis uz Gaujas Stāvajiem krastiem. Gleznainā un krāšņā ainava vilinājusi kā senos ceļotājus, tā arī turpinājusi priecēt ļaudis mūsdienās. Padomju laikos šo vietu īpaši izcēla, jo atmiņās par skaisto laiku Valmierā pie Gaujas Stāvajiem krastiem kavējies patASVkomunistu partijas dibinātājs un grāmatas „10 dienas, kas satricināja pasauli” autors Džons Rīds.

Laikam ejot, turpinājušies arī dabiskie procesi, smilšainos atsegumus pārklājot ar krūmājiem un brikšņiem un veicinot arvien intensīvāku krastu eroziju palu laikā. Jaunu elpu šī vieta solās atgūt jau pavasarī, kad Gaujas Stāvo krastu teritorijā ar Vidzemes Olimpiskā centra gādību iemājos mūsdienīgs „Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks”.

„Šajā vietā ikvienam dabas mīļotājam, sākot no maziem bērniem līdz pat senioriem, būs iespēja sajust dabas pieskārienu ar visu piecu maņu palīdzību: dzirdi, redzi, tausti, ožu un garšu,” stāsta J. Daliņa Sporta Rehabilitācijas centra vadītāja Iluta Urbanoviča. „Esam paredzējuši veidot divas takas, kuru kopējais garums būs 3,3 kilometri. „Sajūtu takā” aicināsim doties basām kājām, izbaudot tādu dabisko materiālu segumu kā čiekuri, sūnas, oļi, smilts, kastaņi, skujas u.c. Pastaigā varēs doties arī apautām kājām un pārbaudīt savu līdzsvaru ar dažādu koka konstrukciju elementu palīdzību. Savukārt, „Izziņas takā” parka apmeklētāji varēs iepazīt šai vietai raksturīgo floru un faunu,” turpina Iluta Urbanoviča.Īpašs baudījums tiks piedāvāts arī putnu vērotājiem, jo „Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka” veidotāji kopā ar putnu pazinēju Andri Kleperu atklājuši vietu, kuru par labu esam savai mājvietai katru pavasari atzīst čurkstes. Tāpat unikāla pieredze tiks piedāvāta arī skolēniem un dabas zinību skolotājiem īpaši veidotā „Dabas skolā”, kur, iepriekš piesakoties, dabiskā vidē iekārtotā „klasē” varēs noturēt arī dabas zinību mācību stundas.

Viens no galvenajiem parka uzdevumiem būs iepazīstināt ar dabas daudzveidību dažādos gadalaikos. Mežs ziemā un vasarā smaržo citādāk, arī līdzās pastāvošā dzīvā radība tveicē vai veldzējošā lietū elpo citādāk. Tāpēc „Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka” idejas autori jau šobrīd cītīgi strādā pie plāniem, kā īpaši kairināt un uzrunāt katra parka apmeklētāja sajūtas. Pēc uzmundrinošas pastaigas apmeklētājiem būs iespēja nogurušās pēdiņas palutināt siltā ūdens peldē, kurā atbilstoši attiecīgajam gadalaikam tiks pievienotas dažādas zālītes un augi: papardes, ziedlapiņas, dzērveņogas u.c. dabas veltes. Savukārt, pēc spirdzinošas pastaigas lietū parka apmeklētāji būs aicināti izkarsēties Sporta rehabilitācijas centra pirtiņā, malkojot vietējo pļavu ārēs lasītu un kaltētu zālīšu tēju.Sadarbībā ar Vidzemes Augstskolas studentiem un šī projekta konsultantu Andri Kleperu izstrādātas arī vairākas idejas kompleksajiem piedāvājumiem nākotnē. Plānots, ka interesentiem ar laiku tiks piedāvāta iespēja ļaut vaļu sajūtām gan vienas, gan vairāku dienu garumā. Tā, piemēram, izbaudot garšu ceļojumu apkārtējās lauku labumu saimniecībās, nakšņojot un brokastojot J. Daliņa stadiona viesnīcā, ļaujoties „Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka” piedzīvojumam un mājupceļā nobaudot dažādu dabas zālīšu tējas Valmieras muzejā.

Sporta rehabilitācijas centra vadītāja Iluta Urbanoviča uzsver: „Katru gadu savus apmeklētājus esam iecerējuši arī pārsteigt, papildinot šo vietu ar jauniem elementiem un piedzīvojumiem. „Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parku” vēlamies veidot kā vietu, kur vienmēr atgriezties pēc aizvien jaunām sajūtām!”Sakopšanas darbi Gaujas Stāvo krastu teritorijā uzsākti jau šobrīd. Ar Valmieras Bērnu sporta skolas līdzdalību izdevies noorganizēt arī talku, attīrot mežu un takas no piesārņojumiem, ko nereti rada cilvēku nevērība pret apkārtējo vidi. Tāpēc Gaujas Stāvo krastu teritorijas apsaimniekotāji aicina ikvienu valmierieti un pilsētas viesi uzlūkot šo vietu ar skatu nākotnē un atpūsties dabā ar cieņu pret to.

Komentārs par rakstu: Veidos „Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parku” Valmierā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!