Sestdiena, 13. Jūlijs, 2024
Margarita, Margrieta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ziemassvētku noskaņas Cēsīs sākas ar egles iedegšanu 1.decembrī

28.11.2012

Ar Svētku egles iedegšanu Rožu laukumā 1.decembrī Cēsīs sāks skanēt Ziemassvētki. Šogad egles iedegšanas svētkus kopā ar bērniem atzīmēs dažādi pasaku tēli. Un jā, vēl būs iespēja pieskarties Skurteņslauķa spožajām pogām un ievēlēt sev laimi! Arī Cēsu Sv. Jāņa draudze sestdien, 1. decembrī aicina uz Adventa ieskaņas pasākumu ''Nu vārtus veriet, atdariet!''. Pasākuma programmu veido mūzika, ceļojuma piezīmes un tradicionālais Adventa tirdziņš. Adventa tirdziņā varēs iegādāties gan Adventa vainagus, gan apsveikuma kartiņas, Ziemassvētku kārumus un citas noderīgas lietas.

Visa mēneša garumā ikviens aicināts apmeklēt svētku koncertus Izstāžu namā, Cēsu Sv. Jāņa baznīcā un CATA Kultūras namā. Arī šogad svētku koncerti ir sarūpēti ne tikai pieaugušajiem, bet arī daudz jautri pasākumi bērniem. Padomus kā svinēt svētkus, kā rotāt telpas vai kur sameklēt skaistāko dzejoli, sniegs Cēsu Centrālās bibliotēkas speciālistu sarūpētas literatūras izstādes par Ziemassvētku tēmu. Īpašs pārsteigums būs Ziemassvētku dziesmas, kas pl.18:00 skanēs katru svētdienas vakaru no Cēsu Sv. Jāna baznīcas torņa!

 

Ziemassvētku melodijas būs dzirdamas Rožu laukumā un Vecpilsētā. Šajos svētkos Cēsīs ir plašs koncertu piedāvājums ģimenēm un pasākumi bērniem. Izstāžu namā tie būs mūzikas skolu jauniešu un Cēsu Pils kora sagatavoti muzikāli pārsteigumi. Izstāžu zāles īpašajā gaisotnē, gleznām un krāsām rezonējot ar mūziku, var sajust īstu mākslas piesātinājumu. Cēsu Sv. Jāņa baznīcas skanējumu iecienījuši Latvijā pazīstami mākslinieki, un šajos Ziemassvētkos Cēsu baznīcā koncertos viesosies Evita Zālīte, Artis Robežnieks, Marts Kristiāns Kalniņš, Niks Matvejevs. Svētku priekšvakarā būs arī pašu cēsnieku sagatavots koncerts „Ave Maria”. CATA Kultūras nams piedāvā izklaides programmu, sākot no atraktīva mūzikla visai ģimenei līdz Mika Dukura koncertprogrammai.

 

Arī Cēsu Kultūras un Tūrisma centra dejotāji savus svētku koncertus, veltītus Saulgriežu tēmai, izdejos uz CATA Kultūras centra skatuves. Paši mazākie brīnumu gaidītāji varēs viesoties Ziemassvētku Brīnumskapī, kur būs stāsts par Kaķīti Laķīti. Bērnus no jauna gaida tikšanās ar drosmīgo zaķi leļļu izrādē „Zaķpasakas”. Muzikāls pasākums ar rotaļām un saldumu dāvanu uzvedumā „Mājiņa mežmalā” kopā pulcinās bērnus, kuri vēl nebūs atraduši savu svētku egli.

 

Folkloras rītā ģimenēm ar bērniem „Gaidīsim Ziemassvētkus” būs iespēja iepazīt latviskās tradīcijas Ziemas Saulgriežu svinēšanai. Klāt laiks, kad katrs no mums domās izstaigā aizvadītā gada takas un ar jaunu apņemšanos lūkojas jaunajā gadā. Lai ceļš no vecā gada uz jauno būtu gaišāks un līksmāks, Cēsu radošie ļaudis parūpējušies par dažādu pasākumu norisi ikvienam cēsniekam un viesim. Lai visiem jauki Ziemassvētki. Ceļu uz Cēsīm rādīs gaiši iedegtie lukturi ielās, Vecpilsētā un parkos. Par svētku pasākumiem Cēsīs var atrast www.cesis.lv vai www.turisms.cesis.lv

Komentārs par rakstu: Ziemassvētku noskaņas Cēsīs sākas ar egles iedegšanu 1.decembrī

viešņa
30.11.2012 10:17:08
Cik jauki! Nedēļas nogales jāpavada Cēsīs! :)
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!