Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Spēlmaņu balvas ieguvējs Daumants Kalniņš dziedās Rīgas Ziemassvētku koncertos Ķīpsalā

30.11.2012

Talantīgais džeza dziedātājs Daumants Kalniņš, kas par Kvazimodo lomu Zigmara Liepiņa operā „Parīzes Dievmātes katedrāle” šogad saņēmis „Spēlmaņu nakts” balvu, ar savu dziedājumu priecēs Rīgas Ziemassvētku koncerta „Šī brīnišķā pasaule” klausītājus Ķīpsalā.

„Daumants Kalniņš ar savu talantu un skatuves harizmu spēj aizraut plašu publiku, liekot tai gan raudāt, gan smieties,” ir pārliecināts Rīgas Ziemassvētku koncerta producents Viesturs Tīle. „To apliecināja arī Rīgas Ziemassvētku koncertu klausītāju ovācijas jau pirms diviem gadiem,” pauž V. Tīle.

 

Šajā Rīgas Ziemassvētku koncertā Daumanta izpildījumā skanēs dziesmas no džeza klasikas,tostarp gan brīnišķīgā dziesma no Luija Ārmstronga repertuāra „What a Wonderful World”, gan Kola Portera dziesma „Night and Day” no Frenka Sinatras repertuāra un Krisa Rīsingls„Driving Home for Christmas”. Klausītājus priecēs arī Daumanta izpildītā Aleksandra Kublinska „Noktirne”, kas kļuva populāra, pateicoties ansamblim „Eolika”. (Interesanti, ka Daumants Kalniņš kopā ar vokālo grupu „Framest” un orķestra „Rīga” bigbendu izpildīs šo dziesmu Viļņa Šmīdberga aranžijā, kas pietuvināta dziesmas pirmajai, 1968. gada versijai.) Tieši šim koncertam taps arī kāds duets ar iemīļoto aktrisi Ditu Lūriņu.

 

Līdzās Daumantam Kalniņamuz Ziemassvētku noskaņās ietērptās skatuves kāps arī iemīļoti aktieri un dziedātāji –Dita Lūriņa, Mārtiņš Brūveris, Artūrs un Emīls Manguļi. Koncertos piedalīsies arī vokālā grupa „Framest”, kori „Sonore” un „Fortius”, orķestris „RĪGA” diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībāun orķestra „RĪGA” bigbends diriģenta Raita Ašmaņa vadībā.

 

Daumants Kalniņšsavu dziedātāja karjeru sāka jau bērnībā, kad viņš kā solists uzstājās kopā ar Rīgas Doma zēnu kori. Klausītāji atceras viņa skaisto zēna balsi, kas bija dzirdama arī vairākās Latvijas Nacionālās operas izrādēs un soloalbumā „Klausies, Spulgacīt!” („To Bright Eyes”) (2004). Šobrīd Daumants studē obojas spēli un džeza vokālu Latvijas Mūzikas akadēmijā un aktīvi koncertēgan kā solists,  gan kopā ar Daumanta Kalniņa džeza kvintetu. Pēdējos gados Daumants ir pievērsies džeza mūzikai, kā arī piedalījies vairākos muzikālo teātru projektos, tostarp arī “BT 1 Music’’ organizētajos slavenajos mūziklos “Vestsaidas stāsts” un “Les Misérables”. Plašu popularitāti un atzinību viņam sniedza Kvazimodo loma Z. Liepiņa operas „Parīzes Dievmātes katedrāle” iestudējumā Latvijas Nacionālajā teātrī, par kuru viņš šogad saņēma „Spēlmaņu nakts” balvu nominācijā „Gada debija skatuves mākslā”.Augstu profesionālo novērtējumu dziedātājs saņēmis arī vairākos starptautiskos džeza vokālistu konkursos.

 

Rīgas Ziemassvētku koncerts „Šī brīnišķā pasaule” Ķīpsalā notiks ceturtdien, 20. decembrī, plkst. 19.30; otrdien, 25. decembrī, plkst. 15.00 un trešdien, 26. decembrī, plkst. 15.00. Vairāk par koncertu: www.bt1.lv/ziemassvetki

 

Biļetesvar iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un arī internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena šobrīd – Ls 5–15! Pērkot „Ģimenes biļeti” (4 līdz 8 personām) – 10% atlaide. Informācija pa tālr.: 67067500 vai e-pastu: music@bt1.lv

 

Koncertu rīko“BT 1 Music” – pasaulslaveno mūziklu “Les Misérables”, “Vestsaidas stāsts”, “Mūzikas skaņas” oriģināliestudējumu producents. Koncertu atbalsta Rīgas dome. Vairāk: www.bt1.lv/ziemassvetki

Komentārs par rakstu: Spēlmaņu balvas ieguvējs Daumants Kalniņš dziedās Rīgas Ziemassvētku koncertos Ķīpsalā

Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!