Piektdiena, 21. Jūnijs, 2024
Monvīds, Egita, Emīls
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgus

30.05.2016

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgu, kas norisināsies 2016. gada 4. jūnijā no plkst. 9.00 – 18.00 un 5. jūnijā no 9.00 līdz 17.00! Šogad Gadatirgus norisināsies 46.reizi, kā katru gadu tajā satiksies amatnieki no visas Latvijas. Šis ir Latvijas kultūras dzīvē viens no nozīmīgākajiem un vērienīgākajiem pasākumiem, kuru apmeklē vairāki desmiti tūkstoši muzeja viesu gan no Latvijas, gan no ārvalstīm.

Gadatirgus ir vieta, par kuru zina tuvi un tāli, tā ir vieta, kur teju kā uz svētkiem dodas paši amatnieki, kuri ir gaidījuši šo pasākumu veselu gadu! Gadatirgus ir kā izstāde, kura parāda tautas lietišķās mākslas labākās tradīcijas un amatniekus. Amatnieku degsme šajās dienās ir salīdzināma ar koristiem un dejotājiem Dziesmu un deju svētku laikā, kad, uzvelkot tautas tērpu, var ar lepnumu rādīt tautai savu darbu un izjust neatkārtojamu kopības sajūtu.

 

Šogad Gadatirgū būs arī plaša kultūras programma, kas norisināsies uz Rietumu skatuves, pie Rietumu vārtiem no plkst. 9.00-16.30 abas Gadatirgus dienas priecēs apmeklētājus ar folkloras kopu, deju kolektīvu un koru uzstāšanos, kā arī brīvdabas amatierteātru izrādēm. Sadarbībā ar Latvijas Universitātes Indijas studiju un kultūras centru – abas dienas no plkst. 9.00 varēsiet izvingrināties, sveikt sauli kokles pavadībā. Iesakām līdzi ņemt jogas paklājiņus.

 

Brīvdabas muzeja Gadatirgus ir īpašs ne tikai ar amatnieku, bet arī latviešu tradicionālo ēdienu klāstu un lielo Latvijas pārtikas ražotāju un zemnieku dalību. Šogad, godinot īpašo Gadatirgus tradīciju, kulinārā mantojuma pērli piparkūku, tiks rīkots piparkūku konkurss. Gardāko, skaistāko un Gadatirgum visraksturīgāko piparkūku palīdzēs noteikt Kūku karu žūrija – Normunds Skauģis un Briede Ilze.

Būs iespēja iegādāties žāvētu gaļu, kūpinātas zivis, pašceptu maizi, nēģus, piparkūkas, medu, kliņģerus un daudzus citus gardumus. Plašajā pļavā pie Juglas ezera apmeklētāji varēs baudīt šķovētus kāpostus, ceptus kartupeļus un latviešu alus darītavu darināto alu. Starp daudzajiem ēdinātājiem vietu, kur paēst atradīs ikkatrs – gan gaļas cienītājs, gan veģetārietis.

 

Muzejs ir īpaši domājis par pašiem mazākajiem Gadatirgus apmeklētājiem. Mazos priecēs plašais rotaļu klāsts, izjādes ar zirgiem, muzejā izvietota arī pārtinamā istaba, kā arī atgādinām, ka pirmskolas vecuma bērniem ieeja muzejā ir bez maksas.

Visiem rīdziniekiem iesakām doties, uz Gadatirgu izmantojot sabiedrisko transportu. Rīgas satiksme ir nodrošinājusi papildus reisus Gadatirgus dienās, kā arī aktīvākajiem – līdz muzejam ved veloceliņš. Pie Rietumu vārtiem mēs nodrošināsim bezmaksas drošās un apsargātās velosipēdu novietnes, kuras darbosies abas pasākuma dienas no 9.00-17.30.

 

Sadarbojoties ar vides organizāciju “homo ecos:”, Gadatirgus norises laikā tiks īstenotas vairākas izzinošas un praktiskas vides saudzēšanas aktivitātes. Tie autovadītāji, kas savus auto atstās stāvlaukumam atvēlētajā tuvējā pļavā, saņems autoeļļu absorbējošus paklājus, kurus varēs izvietot zem auto gan Gadatirgus norises laikā, gan arī pēc tam. Paklāji novērsīs augsnes piesārņojumu ar naftas produktiem. Savukārt, lai samazinātu fasētā dzeramā ūdens vides ietekmes, apmeklētājiem būs iespēja bez maksas uzpildīt savas ūdens pudeles ar dzeramo ūdeni. Zaļās iniciatīvas papildinās izzinošas un atraktīvas darbnīcas bērniem. Aktivitātes tiks īstenotas ar Latvijas vides aizsardzības fonda līdzfinansējumu.

 

Savukārt žurnāls IEVAS MĀJA būs parūpējies par īpašu izstādi “Katram savu tautastērpu”, kas būs apskatāma 4. un 5. jūnijā pie Izstāžu zāles. IEVAS MĀJA gada garumā, žurnālu lapās rādīja un stāstīja, kā pašam tikt pie sava tautastērpa. Izstāde ir noslēgums, kur katrs interesents varēs iedvesmoties savam tautastērpam un atrast savu meistaru. IEVAS MĀJA ir apkopojusi arī meistarus, kuri darina tautastērpus un piedalās Gadatirgū - viņus atrast palīdzēs īpaši izstrādāta karte.

 

Apmeklētāju ērtībai biļetes ir iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā www.biļešuparadīze.lv biļešu tirdzniecības vietās un interneta vietnē.

Ieeja uz Gadatirgu nodrošinātā no Galvenās ieejas – Brīvdabas ielā 21, Vējdzirnavu ielas, Rietumu vārtiem un Saimniecības vārtiem Berģos. Muzejs apmeklētājiem Gadatirgus laikā atvērts no plkst. 9.00 līdz 20.00. Bezmaksas ieeja pirmskolas vecuma bērniem. Ieejas maksa skolniekiem 1.40 EUR, pilna laika studentiem 2.00EUR, pensionāriem 2.50EUR pieaugušajiem 4.00 EUR, ģimenes biļete (2 pieaugušie + 1-4 bērni līdz 18 gadu vecumam) 8.50EUR. Pie Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta.

 

Preses materiālu sagatavoja:Līga Miklaševiča

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja

Informācijas un izglītības nodaļas vadītāja vietniece

Komentārs par rakstu: Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!