Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Vidzemes Tūrisma asociācija iesaistās Interreg Europe kultūras projektā CHRISTA

22.06.2016

Vidzemes Tūrisma asociācija iesaistās Interreg Europe kultūras projektā CHRISTA un tā īstenošana norisināsies līdz 2020. gada martam.

Kultūras un dabas mantojums ir neatņemama un nozīmīga katras valsts, reģiona vai galamērķa daļa. Ir svarīgi apzināt un izprast tā nozīmi vietējās pašvaldības, reģiona, valsts, kā arī Eiropas līmenī, uzsverot tieši kultūras un dabas mantojuma vērtību saglabāšanu un atjaunošanu, kā arī veicināt ilgtspējīga un atbildīga tūrisma attīstību. Izmantojot starpreģionālās sadarbības iespējas, būtiski ir īstenot efektīvu un inovatīvu politiku, lai vērstu vēl lielāku uzmanību kultūras mantojuma aizsardzībai.

 

CHRISTA - Culture and Heritage for Responsible, Innovative and Sustainable Tourism Actions (Kultūra un mantojums atbildīgām, inovatīvām un ilgtspējīgām tūrisma darbībām) ir ES starpreģionu sadarbības programmas Interreg Europe projekts, kurā kopš 2016. gada aprīļa ir iesaistījušies partneri no deviņiem dažādiem reģioniem 10 Eiropas Savienības (ES) valstīs. Projekta mērķis is aizsargāt un saglabāt dabas un kultūras vērtības, lai attīstītu un popularizētu inovatīvas, ilgtspējīgas un atbildīgas tūrisma stratēģijas, iekļaujot nemateriālo un industriālo mantojumu, izmantojot interpretācijas un digitalizācijas pieeju, kā arī kapitalizējot labās prakses piemērus, veicināt politikas dokumentu izstrādi, attīstīšanu un resursu palielināšanu.

 

Turpmāko četru gadu laikā, projekta partneri strādās, lai uzlabotu vietējās / reģionālās attīstības stratēģijas un rīcības plānus (Action Plans), saskaņā ar ES politikas un Eiropa 2020 mērķiem, deviņos galamērķu reģionos. Izstrādātie plāni ir CHRISTA projekta viens no galvenajiem paredzamajiem rezultātiem un galvenie labuma guvēji ir dažādas vietējas (kā, piemēram, novadu pašvaldības), reģionālās institūcijas un citas ieinteresētās puses.

Projekta inaugurācijas un atklāšanas darba semināra pasākums norisinājās 2016. gada 23. – 24. maijā Salonikos, Grieķijā, kurā piedalījās Vidzemes Tūrisma asociācijas pārstāvji kā vienīgie projekta partneri no Baltijas valstīm.

 

Projekta CHRISTA partnerību veido Pafosas reģionālā tūrisma organizācija (Pafos Regional Board of Tourism) Kiprā, kas arī ir projekta vadošais partneris. Pārējie partneri: Eiropas Kultūras tūrisma tīkls (European Culturas Tourism Network – ECTN), Belģija, Veneto reģions (Veneto Region), Itālija, Centrālās Maķedonijas reģions (Region of Central Macedonia), Grieķija, Vastra Gotaland reģions (Region of Vastra Gotaland), Zviedrija, Granadas apgabala pašvaldība (County Council of Granada), Spānija,Vidzemes Tūrisma asociācija (Vidzeme Tourism Association), Latvija, Sibiu apgabala Tūrisma asociācija (Sibiu County Tourism Association), Rumānija, Burgas pašvaldība (Burgas Muicipality), Bulgārija un Ave reģiona pašvaldību kopiena (Intermunicipal Community of Ave Region), Portugāle.

 

Līdzīgi kā citus projektus, arī šo Vidzemes Tūrisma asociācija plāno īstenot iesaistot Vidzemes pašvaldības un citas ieinteresētās puses, kā to paredz arī projekta mērķi. Projektā plāno iesaistīties Alūksnes novada pašvaldība, Apes novada pašvaldība, Carnikavas novada pašvaldība, Ērgļu novada pašvaldība, Limbažu novada pašvaldība, Strenču novada pašvaldība, Saulkrastu novada pašvaldība, Gulbenes novada pašvaldība, Raunas novada pašvaldība, Vecpiebalgas novada pašvaldība, kā arī Smiltenes tehnikums un Turaidas muzejrezervāts.

 

Projekta ieviešanas laikā tiks izstrādāts Kultūras tūrisma Rīcība plāns tā īstenošanai un ieviešanai Vidzemē. Sadarbības partneriem būs iespēja piedalīties projekta starptautiskajos pasākumos, kas veltīti dažādām kultūras tūrisma tēmām. Tiks organizēti vietējie semināri, kuru ietvaros tiks diskutēts par kultūras tūrismu saistītām tēmām, dažādām problēmām un to risinājumiem, kā arī Vidzenē organizēts viens no starptautiskajiem darba semināriem ar praktiskām vizītēm u.c. aktivitātes.

 

Projekta CHRISTA kopējās budžets ir 1,771 775 Eiro, Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums ir 1,506 008,75 Eiro jeb 85 %.

Vidzemes Tūrisma asociācijas projekta budžets ir 154 250 EUR, 85 % līdzfinansē ERAF.

Par projekta ietvaros īstenotajām aktivitātēm vairāk var uzzināt, apmeklējot Vidzemes Tūrisma asociācias mājas lapas www.vidzeme.com sadaļu `Aktuālie projekti` vai asociācijas sociālo tīklu profilus.

 

Informāciju sagatavoja:

Anna Kupče,

Vidzemes Tūrisma asociācijas biroja vadītāja,

Projekta CHRISTA sabiedrisko attiecību speciāliste

Komentārs par rakstu: Vidzemes Tūrisma asociācija iesaistās Interreg Europe kultūras projektā CHRISTA

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!