Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Renārs Kaupers par Bruknu un labdarības lielkoncertu „Uzcel savu baznīcu!”

27.06.2016

Jau šonedēļ, 3.jūlijā, mūziķi un mākslinieki tiksies skaistajā Bruknas muižā labdarības lielkoncertā „Uzcel savu baznīcu!”. Renārs Kaupers ir viens no Bruknas un Andreja Mediņa labajiem draugiem, kura izdziedātā dziesma, pateiktie sirsnīgie vārdi allaž ir uzrunājuši klausītājus. Koncerta nosaukums „Uzcel savu baznīcu!” ir kā aicinājums ne tikai uz konkrēto, bet daudz plašāk – atklāt sevi. Par Bruknu, par Andreju Mediņu un tikšanos koncertā – Renārs Kaupers stāsta video : https://youtu.be/oG8ukHoVP9U

Lai palīdzētu Bruknas kopienas ļaudīm, kuri, ceļot savām rokām dievnamu, rod spēku grūtajā cīņā ar dažādām postošām atkarībām, šogad uz muižas dārzā būvētās skatuves plkst.17.00 muzicēs Renārs Kaupers, Jānis Jubalts, Rēzija Kalniņa, Lauris Reiniks, Olga Rajecka, Aivars Hermanis un Mārcis Auziņš, Ieva Kerēvica, Ainars Virga, Andris Kivičs, Rūta un Ira Dūdumas, Varis Vētra, Elizabete Zagorska, Lauris Valters, Jānis Miltiņš, Valters Sprūdžs, Ivars Kalniņš, kā arī grupas „Framest”, „Putnu balle”, „Willow farm”.

 

Labdarības akcija „Uzcel savu baznīcu!” aizsākās 2012.gadā, kad vairāki Latvijā zināmi un  radoši ļaudis nolēma palīdzēt uzcelt dievnamu. Tādējādi jau piekto gadu dažādi mūziķi, mākslinieki un citi ļaudis veido unikālu koncertu, kura ienākumi tiek virzīti dievnama celšanai. Šis stāsts ir īpašs ar to, ka vērienīgā celtne tiek celta, būvēta un veidota pašu – Kalna kopienas ļaužu –  rokām. Tādējādi šie ļaudis ceļ ne tikai fizisku ēku, bet rod spēku un ceļu atpakaļ pie sevis, pie dzīves, kura brīva no alkohola un narkotiku posta.

 

“Andrejs Mediņš ir izveidojis īpaši īpašu vietu, kur atgūt spēkus. Kur pārdzimt. Tiem, kas ir dziļi nogrimuši, tā ir iespēja atdzimt,” tā par Bruknas kopienu un tās izveidotāju Andreju Mediņu stāsta latviešu literatūrzinātniece, valodniece Janīna Kursīte.

Kāpēc būt klātesošiem un palīdzēt šajā – baznīcas celšanas procesā ir svarīgi tik daudziem ļaudīm?

 

Katram atbilde būs sava. Taču ikvienam kopējā ir tā, kuru īsti nevar vārdiem izstāstīt. Jo šajā vietā ir ieraugāma ne tikai skaista un sakopta muiža un tās ainava, kuru no iznīcības paglāba Andrejs Mediņš, izveidojot šeit rehabilitācijas centru. Šajā vietā ir ieraugāms, sajūtams un gūstams tas spēks, kurš rodas tālu aiz skaistiem vārdiem. Tas ir pārpasaulīgs spēks, kurš  teju fiziski sajūtams šajā vietā, kur iz dziļa posta ļaudis meklē ceļu atpakaļ. Pie sevis. Šis spēks ir nepieciešams ne tikai tiem, kuri nonākuši dziļā nelaimē. Bet arī – katram mums vienam. Tāpēc mums ir tik svarīgi.

 

3.jūlijā Bruknas muižas vārti apmeklētājiem tiks vērti jau no pulksten 15, lai ikviens liels un mazs apmeklētājs paspētu gan aplūkot Bruknas muižu un tās gleznaino apkārtni, gan novērtēt paveiktos darbus baznīcas būvniecībā, gan saturīgi pavadīt laiku, piedaloties dažādās radošās darbnīcās kopā ar Elitu Patmalnieci, Ilzi Patmalnieci un Ievu Bondari. Par pasākuma neatņemamu tradīciju kļuvusi Bruknas muižas keramikas cepļa atvēršana, iz kura dienasgaismā tiks celti melnās keramikas tehnikā darīti trauki, kurus veidojuši „Kalnu svētības kopienas” ļaudis, cieši sadarbojoties ar Latgales „Pūdnīku skūlu” un keramiķi Ēvaldu Vasilevski.

 

Visi ienākumi tiks novirzīti baznīcas celtniecībai Bruknā.

Biļetes iegādājamas : http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/5612 .

Arī Tu vari kļūt par Bruknas eņģeli. Pievienojies! Mēs ceļam baznīcu sevī.
Stāsts par Bruknu turpinās.

 

Papildus informācija:
Anete Kalniņa

Komentārs par rakstu: Renārs Kaupers par Bruknu un labdarības lielkoncertu „Uzcel savu baznīcu!”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!