Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Bērnu operas svētki Tērvetē – 9. jūlijā

04.07.2016

9. jūlijā jau trešo gadu Annas Brigaderes bērnības zemē – Tērvetē norisināsies Bērnu operas svētki. Rakstniece savas dzīves laikā te pulcējusi ievērojamus mūziķus un literātus, gleznainā meža ainava un viņas literārais mantojums rosināja radīt jaunu tradīciju, dodot iespēju radīt un baudīt mūziku, kas iepriecina skatītājus un ielīksmo dvēseli. 

Svētki iesāksies plkst. 12:00 ar krāšņu pasaku koncertuzvedumu “Laimīgā zeme”, kurā svētku apmeklētāji varēs satikties ar Sarkangalvīti, Karlsonu, sunīti Pifu, Buratino, Sniegbaltīti, Pepiju Garzeķi un citiem pasaku tēliem, kas izpildīs visiem pazīstamas dziesmas no teātra izrādēm un mūzikliem rotaļīgā “Meža orķestra” pavadījumā. Pasaku tēlos iejutīsies jaunie pop & rock mūzikas izpildītāji - bērni un jaunieši, kā arī operdziedātājs Juris Vizbulis.

 

Plkst. 14:00 varēsim baudīt Jāņa Mediņa pasaku operas “Sprīdītis” iestudējuma burvību J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Operstudijas “Figaro” izpildījumā, diriģents  muzikālais vadītājs, profesors Viesturs Gailis, režisors Uģis Brikmanis, scenogrāfe, tērpu māksliniece Ināra Gauja, horeogrāfe Regīna Kaupuža.

 

 Operstudija šogad atzīmē savu 20. sezonu, te savas pirmās lomas nodziedājuši un skatuves pieredzi guvuši gandrīz visi jaunās paaudzes solisti, kuru balsis šodien skan Latvijā un pasaulē, Operstudija sniegusi vairāk kā 280 izrāžu, iestudētas 26 operas, no kurām vairāk nekā puse ir pasaules vai Latvijas pirmizrādes, visu izrāžu muzikālais vadītājs un diriģents ir profesors Viesturs Gailis. J. Mediņa pasaku operas “Sprīdītis” iestudējumā piedalīsies trīspadsmit jaunie vokālisti, Sprīdīša lomas atveidotāja – Gita Sondare.

 

Svētkus organizē biedrība “Tērvetes meža izglītības centrs”, tie norisināsies  LVM dabas parka Tērvetē Anneles pļavā, kas atrodas līdzās  Skatu tornim. Paralēli operas svētkiem ikviens šajā dienā varēs baudīt arī dažādas aktivitātes pie parka pasaku tēliem. Lai paspētu nokļūt līdz svētku vietai un baudīt pasaku koncertuzvedumu, kas priecēs gan lielus, gan mazus, vēlams ierasties vismaz stundu agrāk.

Ieeja svētkos bez papildus maksas, iegādājoties LVM dabas parka ieejas biļeti. Svētkus atbalsta Valts kultūrkapitāla fonds un citi mūzikas draugi.

 

Projekta vadītāja Ilona Līduma

Komentārs par rakstu: Bērnu operas svētki Tērvetē – 9. jūlijā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!