Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Daugavā tiks palaists vikingu kuģis INDRIĶIS

04.08.2016

Piektdien, 5. augustā plkst. 12 Rīgā, 11.novembra krastmalā pie Akmens tilta kreisās piestātnes notiks vikingu kuģa INDRIĶIS prezentācija un kruīza maršruta atklāšana atpūtas izbraucieniem pa Daugavu. Izbraucienu laikā ikviens varēs iejusties vikingu lomā un aplūkot krāšņo Rīgas panorāmu no kuģa klāja. Brauciena ilgums viena stunda. 

Vikingu kuģis „Indriķis” ir samazināta slavenākā un skaistākā vikingu kuģa „OSEBERG” kopija. Kuģis būvēts Latvijā, Birzgales novadā no 2010.- 2014.gadam. Kuģa garums – 14,85 m, platums – 3,65 m, augstums – 3,6 m. Līdz šim pasaulē sastopamas tikai trīs Oseberga kuģa replikas, no kurām divas būvētas Latvijā.

 

Vikingu Osebergas kuģis (norvēģu Osebergskipet) atrasts 1904.gadā Tjonsbergā kapu uzkalniņā norvēģu provincē Vestfoldā netālu no jūras Oslofjordas labajā krastā. Tas bijis pārklāts ar zemes uzbērumu 6,5 metri augstumā, un 40 metri diametrā. Apbedījums ar kuģi un tā saturu ir izstādīts Oslo Vikingu kuģu muzejā. Veicot dendrohronoloģisko datēšanu, noteikts, ka kuģis būvēts laika posmā no 800 līdz 834. gadam. Iespējams kuģis izmantots iekšējos jeb piekrastes ūdeņos, bet nav izslēgts, ka tas kuģojis arī pa atklātu jūru. Kuģa kopējais garums ir 21,58 metri, platums 5,10 metri, tas būvēts klinkeru tehnikā no ozolkoka, stiprināts ar dzelzs kniedēm. Kuģis varēja sasniegt 10 jūdzes stundā lielu ātrumu. Kuģim ir bijuši 15 airu pāri, kam vajadzīgi vismaz 30 airētāji. Tam ir grezni dekorējumi ar vītu motīvu, dzīvnieku un augu valsts elementiem.

 

Kuģi apsaimnieko biedrība „LATVIEŠU KARAVĪRS”

www.lielkenins.lv

Informāciju sagatavoja biedrības „Latviešu karavīrs” vadītājs

Normunds Jērums

Komentārs par rakstu: Daugavā tiks palaists vikingu kuģis INDRIĶIS

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!