Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Tērvetē Zemgaļu svētki

16.08.2016

Nedēļas nogalē 20. un 21. augustā nu jau trīspadsmito gadu Tērvete aicina uz Zemgaļu svētkiem, kas ir guvuši lielu atzinību Latvijas iedzīvotāju un kaimiņvalstu vēstures interesentu vidū. Šogad svētki norisināsies XII gs. Tērvetes koka pils pagalmā un līdzās esošajā estrādē. Svētkos akcents tiek likts uz zemgaļu dzīvesveida popularizēšanu senatnē no 9. līdz 13. gs., šī gada svētku tēma: seno rotu un apģērbu izgatavošanas  un nēsāšanas tradīcijas Baltijā dzelzs laikmetā.

Zemgaļu svētki iesāksies ar gājienu no Tērvetes pils uz estrādi, kurā plkst. 13.00 norisināsies svētku atklāšana, 13.30 Latvijas dziesminieku koncertprogramma “Tēva dubļi sidraboti”, piedalās Valdis Atāls, Uldis Kākulis, EgA , Dinārs Gulbis u.c., ieeja - bez maksas. Vakarā estrādē - zaļumballe.

 

Savukārt blakus esošajā Tērvetes pils pagalmā grupēsies pašmāju un viesu  senlaicīgas teltis cīnītajiem un amatniekiem. Te tiks demonstrēts 9.-13. gs. dzīvesveids, apmeklētājiem rādot amatu prasmes, skatītāji varēs mācīties gatavot celma bungas, vēstures un eksperimentālās arheoloģijas kopa “Senzeme” iepazīstinās ar seno apģērbu un rotu izgatavošanu un nēsāšanas tradīcijām,  piedāvās apmeklētājiem greznoties senajos tērpos. Sestdien plkst.13.30 folkloras kopu “Laiva” un “Ceļteka”, bet 16.30 bungu grupas koncerts. Sestdien norisināsies baltu maztautu un Livonijas bruņinieku turnīrs, bet svētdien – uzbrukums Tērvetes koka pilij.

 

Apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt šaušanu ar loku un piedalīties viduslaiku spēlēs, bērniem - īpašas nodarbes. Ieejas maksa, kurā iekļauta XII gs. Tērvetes koka pils apskate,  pieaugušajiem 5.00 eiro, skolēniem 3.00 eiro.

Gardas un skaistas lietas varēs iegādāties  Zemgaļu tirgū, uz kuru pieteikušies vairāk kā 40 tirgotāji. Tas norisināsies abas svētku dienas no plkst.11.00 pļavā pirms Tērvetes pilskalna.

Svētku programma: www.lielkenins.lv, tālr. 26950975

 

Svētkus organizē biedrība „Latviešu karavīrs”, sadarbībā ar Tērvetes novada domi.

Informāciju sagatavoja Ilona Līduma, svētku  koordinatore

Komentārs par rakstu: Tērvetē Zemgaļu svētki

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!