Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Senā dzīvesveida skola “Vīns Eiropas galmos 15.-17.gadsimtā”

18.01.2017

Sestdien, 21.janvārī, plkst. 16:00 Bauskas pils muzejā norisināsies senā dzīvesveida skola par tēmu “Vīns Eiropas galmos 15.-17.gadsimtā”, kuras laikā apmeklētāji uzzinās par vīna kultūru Bauskas pils pastāvēšanas laikā. Pasākuma noslēgumā iespēja degustēt “Dūmiņu vīna darītava” vīnu un baudīt kafejnīcas “Pils Krogs” uzkodas.

Vīnkopības aizsākumi meklējami jau senajās kultūras zemēs - Mezopotāmijā, Ēģiptē, Grieķijā un Feniķijā. Milzīga ietekme vīnkopības attīstībā bija tieši Romas impērijai, kuras laikā vīnogu audzēšana izplatījās visā Eiropā un jau 3.gadsimtā pēc Kristus vīnkopību praktizēja no Atlantijas okeāna piekrastes līdz pat Donavas upes ielejai. Viduslaikos liela ietekme vīna kultūras attīstībā bija kristietībai, vīnam kļūstot par neatņemamu sastāvdaļu Svētajā vakarēdienā, kur vīns simbolizē Jēzus Kristus asinis. Par spīti salnām, laputu epidēmijas uzliesmojumiem, Osmaņu impērijas uzbrukumiem un Vidusjūras piekrastes pārņemšanai savā varā, Trīsdesmit gadu karam, vīnkopība Eiropā 16. un 17. gadsimtā pakāpeniski attīstījās un paplašinājās. Arī Kurzemes un Zemgales hercogistē vīns bija iecienīts un izsmalcināts dzēriens augstdzimušu personu vidū, ko importēja no Francijas, Spānijas, Reinas apgabala Vācijā, Portugāles un Kanāriju salām - vietām, kurās vīna tradīcijas kopšana ir saglabājusies līdz mūsdienām.

 

Keramikas un stikla trauku ražošana bija cieši saistīta ar vīna kultūru un tās attīstību Eiropā. No bagātīgi rotātajām akmens masas krūkām pasniedza dzērienu, lejot to sudraba pokālos, apgleznotos stikla biķeros un smalkās glāzēs. Par aizgājušo laiku greznumu liecina Bauskas pilī arheoloģiskajos izrakumos atrastie vīna trauku fragmenti, ko pasākuma laikā apmeklētāji redzēs arī vizuālajā materiālā.

 

Pasākuma noslēgumā apmeklētāji varēs piedalīties “Dūmiņu vīna darītava” vīnu degustācijā, kā arī nogaršot kafejnīcas “Pils Krogs” ēdienus, kas gatavoti pēc 15.-17. gadsimta receptēm.

 

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauska.pils@gmail.com. Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min. pirms pasākuma.

 

Biļetes cena: 4 EUR

Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: www.bauskaspils.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Renāte Gobiņa

Bauskas pils muzejpedagoģe

 

Komentārs par rakstu: Senā dzīvesveida skola “Vīns Eiropas galmos 15.-17.gadsimtā”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!