Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Jelgavā notiks ledus skulptūru karnevāls

07.02.2017

Šajā nedēļas nogalē no 10. līdz 12. februārim Jelgavā, Pasta salā iemirdzēsies vairāk nekā 50 ledus skulptūras, kuras veidojuši 32 profesionāli tēlnieki par tēmu “Karnevāls”. Baltijā vērienīgākais ziemas notikums – Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls norisināsies jau deviņpadsmito reizi. Apmeklētājus sagaida dažādu mūziķu uzstāšanās, izrādes bērniem, skulptūru spīdēšana, darbnīcas, uguņošanas un daudz kas cits.

Festivālā piedalās pasaulē atzīti ledus tēlnieki no astoņām valstīm: Latvijas, Lietuvas, Itālijas, Turcijas, Krievijas, Mongolijas, Portugāles un Īrijas. Jelgavā būs apskatāmas 45 konkursa skulptūras, no tām 30 individuālās un 15 lielās komandu, kā arī papildus tiks veidots “Koskenkorva” ledus bārs un vairākas foto skulptūras – garākā sasniegs 9 metrus. Kopumā konkursa darbu un papildu ledus skulptūru veidošanai tiks izmantots vairāk nekā 70 tonnas ledus.

 

Apmeklētāji varēs baudīt ne vien skulptūras, bet arī citas svētku aktivitātes – ledus labirintu un ledus slidkalniņu bērniem –, kā arī visā festivāla teritorijā būs izvietoti dažādi foto objekti, kā, piemēram, greizie spoguļi un ēnu rāmis. Darbosies atrakcijas ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem: “Orbitrons”, loku šaušana u.c. Apmeklētājus pārsteigs 3D multimediju instalācija “Masku parāde”, kas aizvedīs ceļojumā cauri dažādiem pasaules karnevāliem. Savukārt tirdzniecības sektorā varēs iegādāties suvenīrus un nogaršot vietējo ražotāju gardumus – dažāda veida karameles, augļu-ogu konfektes, karsto smiltsērkšķu vai medus dzērienu, ābolu ledus vīnu, ķiršu-upeņu karstvīnu u.c.

Festivāla uzvarētāji tiks paziņoti piektdien, 10. februārī, kad notiks atklāšanas un apbalvošanas ceremonija, pēc tās uzstāsies Roberto Meloni un vakara galvenais viesis – starptautisku atzinību guvušais dziedātājs no Lietuvas Ignas Pociūnas, labāk pazīstams kā “Daddy Was a Milkman”. Sestdien, 11. februārī, apmeklētājus izklaidēs grupa “The Roop” no Lietuvas un Lauris Reiniks, savukārt svētdien, 12. februārī, uz Pasta salas skatuves kāps pašmāju indie roka grupa “CARNIVAL YOUTH” un JUSTS Sirmais.

 

Sestdien un svētdien notiks ģimenes rīti ar radošās apvienības “Pasaku nams” muzikālo rotaļu izrādi “Talantu meklējot!” un Liepājas ceļojošā cirka “Beztemata” uzvedumiem “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē” un “Brēmenes muzikanti”. Diennakts gaišajā laikā darbosies ledus darbnīca, kur bērniem un vecākiem būs iespēja pašiem iejusties skulptoru ādā un izmēģināt ledus grebšanu.

Savukārt klātienē redzēt, kā profesionāli mākslinieki veido skulptūras, varēs paraugdemonstrējumu laikā, kas notiks sestdien un svētdien plkst. 17.00 un 19.00. Šim procesam sekot līdzi varēs arī tiešraidē mājaslapā – www.festivali.jelgava.lv .

 

Februāris pasaulē ir karnevālu, jautrības un svinību laiks, ko Latvijā vislabāk varēs sajust Jelgavā. Apmeklētāji aicināti piedalīties karnevāla gaisotnes radīšanā un pašiem tērpties maskās.

 

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs piedāvā festivāla laikā iepazīt Jelgavu, dodoties bezmaksas pilsētas iepazīšanas tūrēs gida pavadībā 11. un 12. februārī. Pieteikšanās pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv. Pilsētas viesi ir aicināti iepazīt Jelgavas muzejus un ekspozīcijas, kā arī aktīvās atpūtas cienītāji – baudīt slidošanas priekus slidotavā Pasta salā.

Vairāk informācijas par tūrisma iespējām Jelgavas pilsētā uzzināsiet mājaslapā www.visit.jelgava.lv .

Festivāla biļetes iepriekšpārdošanā līdz 9. februārim “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās var iegādāties lētāk: pieejamas ģimenes biļetes, atlaides skolēniem, studentiem, pensionāriem.

 

Starptautisko Ledus skulptūru festivālu rīko Jelgavas pilsēta ar “CBS Igate”, “SEB banka” un “Ramirent” atbalstu.

Vairāk informācijas: www.jelgava.lv, www.festivali.jelgava.lv .

 

Informāciju sagatavoja:

Diāna Mamedova

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”

 

 

Komentārs par rakstu: Jelgavā notiks ledus skulptūru karnevāls

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!