Svētdiena, 23. Jūnijs, 2024
Līga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Baroka mūzikas valdzinājums Bauskas pilī

08.02.2017

Sestdien, 2017. gada 11. februārī, plkst. 17:00 Bauskas pilī koncertu sveču gaismā sniegs senās mūzikas ansamblis “Luteduo” no Polijas, klausītājiem atskaņojot koncertprogrammu “Baroque Insight” jeb “Ieskats barokā” ar ievērojamiem itāļu, franču un spāņu baroka mūzikas skaņdarbiem.

 

Poļu senās mūzikas ansambļa “Luteduo” sastāvā spēlē Anna Kovalska un Antons Birula, kuri ansambli izveidoja, galveno uzmanību vēršot uz ilgi novārtā atstāto baroka lautu dueta repertuāru. Abi mūziķi lautas spēli apguvuši Hāgas Karaliskajā Konservatorijā Nīderlandē. Antons Birula savas zināšanas papildinājis arī Ķelnes Mūzikas augstskolā Vācijā. 2002.gadā ansamblis izdevis disku “Baroka lautu duets”. Vēlākajos gados mūziķi strādāja arī pie citiem projektiem, kas ietvēra dažādu laika periodu mūzikas atskaņošanu uz vēsturiskiem instrumentiem, sākot ar renesanses un baroka, beidzot ar 19. gadsimta mūzikas repertuāru.   

 

Koncertprogramma “Baroque Insight” tiek atskaņota uz brīnišķīgiem baroka instrumentiem – teorbas un ģitāras. Tā ietver dižo itāļu lautas un teorbas virtuozu svinīgo mūziku (Alessandro Piccinini un Girolamo Kapsberger), temperamentīgos pirmo spāņu ģitāras meistaru skaņdarbus (Gaspar Sanz un Santiago de Murcia) un melanholiskās franču baroka komponistu skaņdarbu noskaņas (R. de Visée un F. Couperin).

 

Izveidots Polijā, ansamblis veiksmīgi sevi pierādījis un uzstājies Austrijā, Beļģijā, Čehijā, Igaunijā, Somijā, Francijā, Vācijā, Itālijā, Nīderlandē, Lietuvā, Rumānijā, Krievijā, Slovākijā, Ukrainā, Šveicē un tagad arī Latvijā, savu pirmo koncertu sniedzot tieši Bauskas pilī. Abiem mūziķiem koncertā pievienosies ansambļa jaunākā dalībniece – Alisa Birula, spēlējot renesanses un baroka laikā iemīļoto mūzikas instrumentu – lautu.

 

Biļetes iepriekš pārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauska.pils@gmail.com. Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min. pirms pasākuma.

 

Biļetes cena: 8 EUR

 

Sīkāka informācija pieejama muzeja mājas lapā: www.bauskaspils.lv

 

Informāciju sagatavoja:

Renāte Gobiņa

Bauskas pils muzejpedagoģe

 

Komentārs par rakstu: Baroka mūzikas valdzinājums Bauskas pilī

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!