Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Dabas muzejā notiks tradicionālā ābolu izstāde

09.02.2017

Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar Dārzkopības institūtu no 16. līdz 19. februārim piedāvā apmeklēt izstādi „Latvijas ziemas augļi – vitamīnu avots”. Tajā varēs aplūkot vairāk nekā 200 dažādas ābolu un bumbieru šķirnes, kā arī to hibrīdus. 

Ābols nav tikai sulīgs auglis, tam tiek piedēvētas dažādas īpašības: ārstnieciskas, diētiskas, skaistumu uzlabojošas un citas. Paši augļi ir dažādi gan pēc savas garšas un krāsas, gan formas un lieluma. Izstādē „Latvijas ziemas augļi – vitamīnu avots” būs aplūkojamas vairāk nekā 200 dažādas ābolu un bumbieru šķirnes, kā arī to hibrīdi. Šogad izstādē jaunums – ābolu etiķis! Savā pieredzē dalīsies, par ābolu etiķi, veselīgu dzīvesveidu un uzturu stāstīs mājražotāja „Sakši” īpašniece Agrita Sakse.

 

Latvijas labākie zinātnieki augļkopībā no Dobeles un Pūres ik gadu pārsteidz apmeklētājus ar savu izaudzēto ābolu dažādību un labprāt sniedz konsultācijas gan par audzēšanas, gan uzglabāšanas niansēm. Iespējams, tādēļ katru gadu šo izstādi apmeklē liels skaits interesentu. Šogad ābolu audzētāji piedāvā salīdzināt garšas īpašības populārākajiem ziemas augļiem – visas izstādes laikā norisināsies degustācijas.

 

Sestdien, 18. februārī, aicinām visus interesentus apmeklēt izglītojošas lekcijas muzeja konferenču zālē, kurās ar savu pieredzi dalīsies vadošie ābolu audzētāji Latvijā (apmeklējums ar izstādes ieejas biļeti) :

  • plkst. 11.00 „Slimību izturīgas ābeļu šķirnes” – L.Ikase;
  • plkst. 12.00 „Pīlādžu šķirnes un citi retie augļaugi” – I.Drudze;
  • plkst. 13.00 „Metodes augļu dārzu aizsardzībā” – I. Grāvīte.

Izstādes laikā būs iespēja iegādāties Dārzkopības institūta dārzos izaudzētos ābolus, eksperimentālā pārstādes cehā gatavotās sukādes, žāvētos ābolus, sulas, sīrupus un citus produktus, kā arī ābolu etiķi no mājražotāja „Sakši”. Visi izstādes dalībnieki piedalās izlozē, balva – produktu grozs ar izstādes dalībnieku produktiem un apgāda „Zvaigzne ABC” izdotā grāmata „Ābolu etiķis. Brīnumainā veselības programma”.

 

Izstādes atklāšana notiks 16. februārī plkst. 12.00.

Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Krustiņa

Latvijas Dabas muzeja

Komunikācijas nodaļa

 

Komentārs par rakstu: Dabas muzejā notiks tradicionālā ābolu izstāde

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!