Pirmdiena, 22. Aprīlis, 2024
Armanda, Armands
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Dārgakmeņu varavīksne Dabas muzejā

15.02.2017

Ceturtdien, 23. februārī, plkst. 18.30 Latvijas Dabas muzejā notiks kārtējais koncertsarunu cikla „Dabas akadēmija” pasākums, kura tēma šoreiz būs dārgakmeņi dabā un cilvēku dzīvē, kā arī mūzikā – J.Vītola svītu „Dārgakmeņi” izpildīs Sinfonietta Rīga stīgu kvartets.

Koncertsarunu cikla „Dabas akadēmija” sezonas otrais pasākums „Dārgakmeņu varavīksne” Dabas muzejā pulcēs īpašus viesus un māksliniekus, kas apmeklētājiem atklās skaisto, mirdzošiem kristāliem bagāto, bet nedaudz noslēpumaino dārgakmeņu pasauli. Muzeja mineraloģes Sanitas Lielbārdes stāsts sniegs priekšstatu par minerāliem, kas uzskatāmi par dārgakmeņiem, to veidiem, īpašajām pazīmēm un atradnēm. Vakara vieslektors VSIA „Latvijas proves birojs” eksperts Pēters Brangulis iepazīstinās ar vērtīgo minerālu atpazīšanas un novērtēšanas metodēm, kā arī dārgakmeņu pielietojumu.

 

Dārgakmeņu vakarā skanēs J.Vītola svītas „Dārgakmeņi” apdare, ko speciāli šim pasākumam radījusi jaunā komponiste Madara Pētersone. Skaņdarba pirmatskaņojumu izpildīs Sinfonietta Rīga stīgu kvartets – vijolnieces Kristīna Šīrante un Agnese Kanniņa-Liepiņa, altists Artūrs Gailis un čellists Kārlis Klotiņš. 

 

Koncertsaruna notiks ceturtdien, 23. februārī, plkst. 18.30 ekspozīcijā „Mineraloģija”. Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas muzeja kasē muzeja darba laikā.

 

Dabas akadēmija” ir koncertsarunu cikls, kas ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu notiek Latvijas Dabas muzeja ekspozīcijās un kurā dabas un vides procesu izziņa apvienota ar nelielu koncertprogrammu profesionālā izpildījumā. Sezonas noslēguma pasākums „Gliemežu klusums” notiks 20. aprīlī plkst. 18.30 Entomoloģijas ekspozīcijā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Polīna Šķiņķe

Latvijas Dabas muzeja

Komunikācijas nodaļa

 

Komentārs par rakstu: Dārgakmeņu varavīksne Dabas muzejā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!