Ceturtdiena, 20. Jūnijs, 2024
Rasa, Rasma, Maira
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Tūrisma vakarā stāstīs par ledāju zemi Grenlandi

17.02.2017

Ceturtdien, 23.februārī, pulksten 18 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies tematiskais tūrisma vakars “Latviešu zinātnieku atklājumi ledus zemē Grenlandē”, kura laikā varēs iepazīt pasaules lielāko salu - ledāju zemi Grenlandi. Vakara viesis būs Grenlandes ledāju pētnieks Kristaps Lamsters, kas dalīsies iespaidos par Grenlandes ekspedīcijas norisi, salas dabas bagātībām un atklājumiem, ko izdevies uzzināt par ledājiem.

 

Februāra tematiskā tūrisma vakara dalībnieki aicināti iepazīt Grenlandi, kas ir ne tikai pasaules lielākā sala, bet to klāj arī ziemeļu puslodē lielākā ledus masa - Grenlandes ledus vairogs, kura kušana ietekmē visu pasauli. 2016.gada vasarā Latvijas Universitātes jaunie zinātnieki devās latviešu polārpētnieku pirmajā zinātniskajā ekspedīcijā uz Grenlandi, kur tika pētīti ledāji un iepazīta unikālā Grenlandes daba.

 

Vakara viesis būs viens no ekspedīcijas dalībniekiem Kristaps Lamsters, kas dalīsies novērojumos gan par Grenlandi un tās ledāju noslēpumiem, gan arī par klimata pārmaiņām, ledāju veidošanos un kušanu. Ikviens varēs uzzināt, kā jaunie pētnieki gatavojās ekspedīcijai, kā norisinājās darbs bīstamajos apstākļos uz ledāja un ko jaunu izdevies atklāt. Vakara gaitā tiks demonstrētas ekspedīcijas laikā uzņemtās fotogrāfijas  un video materiāli, kur atspoguļota pētnieku ikdiena uz ledāja un paša ledāja neizmērojamā krāsu un formu daudzveidība.

 

Tematiskais tūrisma vakars “Latviešu zinātnieku atklājumi ledus zemē Grenlandē” norisināsies ceturtdien, 23.februārī, pulksten 18 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, Akadēmijas ielā 1. Dalības maksa 1,50 EUR, pirmskolas vecuma bērniem bez maksas. Vairāk informācijas un pieteikšanās tūrisma vakaram pa tālruni 63005445 vai mājas lapā www.tornis.jelgava.lv.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Komentārs par rakstu: Tūrisma vakarā stāstīs par ledāju zemi Grenlandi

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!