Pirmdiena, 4. Marts, 2024
Alise, Auce
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Karostas glābšanas biedrība rīko akciju “Mēs Karostai, Liepājai, Latvijai”

02.03.2017

Latvijā pieņemts, ka ļaudis vienmēr prasa, ko man dos valsts, ko man dos pilsēta, pašvaldība? Bet kas tad ir valsts? Kas ir pilsēta? Tie esam mēs paši. Tāpēc uzdosim sev jautājumu, ko mēs varam dot valstij, pilsētai? Jā, protams, mēs katru dienu dodam, dzīvojot šeit un maksājot nodokļus, bet par nodokļu maksāšanu kaut ko sagaidām un drusku arī saņemam pretī.

 

Bet varbūt mēs varam dot arī, neko negaidot pretim? Protams, dot var tikai tas, kam pietiek. Ko dot nav tam, kuram pašam vienmēr par maz. Pietiek - bieži vien tas nav tik daudz materiāls, cik dvēseles stāvoklis. 

Mēs, Karostas glābšanas biedrība, gribam dot Karostai un Liepājai. Mēs martā, Liepājas dzimšanas dienas mēnesī, uzsākam akciju “Mēs Karostai, Liepājai, Latvijai” un aicinām pievienoties mūsu idejai arī citas biedrības, organizācijas, domubiedru grupas, personas vai pat partijas J

 

Ko mēs dosim Liepājai un Karostai martā?

 

Katru marta sestdienu un svētdienu mēs piedāvājam vienu ekskursiju pa Karostas cietumu bez maksas grupai līdz 30 cilvēkiem, tātad kopā tās būs 8 ekskursijas. Liepājas dzimšanas dienas mēneša akcija paredzēta grupām, kas nāk no sociāli mazāk aizsargātiem iedzīvotāju slāņiem. Ekskursijas iepriekš jāpiesaka, pamatojot, kāpēc izvēlējāties bezmaksas ekskursiju.

 

Atgādinām, ka tagad, ziemā, Karostas cietums ir atvērts apmeklētājiem sestdienās un svētdienās. Ekskursiju sākums pulksten 12, 13, 14 un 15. Maksa par ekskursiju ir 3 eiro, skolēniem, pensionāriem, studentiem 1.50 eiro.

 

25.martā, Komunistiskā terora upuru piemiņas dienā, pl.16 cietumā demonstrēsim režisores Dzintras Gekas dokumentālo filmu “Kur palika Tēvi” (garums – 72 minūtes). Par filmu: 1941. gada 14. jūnijā deportācijā cieta 15425 Latvijas iedzīvotāji (latvieši, ebreji, krievi, poļi), tajā skaitā 3751 bērns vecumā līdz 16 gadiem. Izsūtīšanas laikā vīriešus atšķīra no ģimenēm un aizdzina uz Gulaga nometnēm, kur daudziem piesprieda augstāko soda mēru, bet citus sodīja ar ieslodzījumu nometnēs.

1941. gadā uz Sibīriju aizvestie bērni savus tēvus nav redzējuši, savās atmiņās viņi stāsta: „Tēvu pēdējo reizi redzēju stacijā. Viņo nobendēja Vjatlagā. No lielās dzimtas esmu palicis viens. Es varētu piedot par sevi. Bet par māti un tēvu –nekad.“

Filmas treileris: https://www.youtube.com/watch?v=hQfSU-WrSoY

 Aprīlī turpināsim akciju “Mēs Karostai, Liepājai, Latvijai” ar bezmaksas vēstures nodarbībām skolēnu grupām. Piedāvājam bez maksas katru nedēļu divām skolēnu grupām paplašinātu ekskursiju pa Karostas cietuma muzeju. Ekskursijas laikā būs iespēja Karostas vēstures entuziastu vadībā padziļināti iepazīt Liepājas un Latvijas vestures izšķirošus un nozīmīgus mirkļus, kas saistīti ar Karostu. Nodarbībai iepriekš jāpiesakās.

 

Maijā katru nedēļas nogali organizēsim bezmaksas velo ekskursijas pa Karostu. Ekskursiju programma tiks paziņota aprīļa beigās.

 

Monta Krafte

Karostas glābšanas biedrības valdes locekle

Komentārs par rakstu: Karostas glābšanas biedrība rīko akciju “Mēs Karostai, Liepājai, Latvijai”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!