Otrdiena, 20. Oktobris, 2020
Leonīda, Leonīds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Maija dziedājumi Brīvdabas muzejā

11.05.2017

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs 14. maijā no plkst. 12.00 līdz plkst. 14.00, piedāvā muzeja apmeklētājiem ieklausīties latgaliešu sadzīves dziesmu ansambļa "Olūteņš" Maija dziedājumos un apmeklēt katoļu misi Eleonorvillas muižas kapelā.

Maija dziedājumi pie krusta ir jauna tradīcija Brīvdabas muzejā, bet sena tradīcija Latgalē un Augšzemē. Krusts Latgales katoliskajās tradīcijās ir pārdomu un apstāšanās vieta, kur galvu pacelt uz augšu, noņemt cepuri, atdot godu Dievam. Maija dievkalpojumus ļaudis sauca par “dzīduošana pi krusta” un noturēja pēc pašu ierosmes. Eleonorvillas muižas kapelā notiks Svētā mise un pie Gutu sādžas krucifiksa skanēs tā dēvētās Marijas dziesmas.

 

Ieeja Brīvdabas muzejā uz dievkalpojumu ir bez maksas.

Vasaras sezonā no 1. maija līdz 30. septembrim Brīvdabas muzejā ir garāks darba laiks – tas ir atvērts no 10.00 līdz 20.00 (ēkas atvērtas līdz 17.00). Līdz ar vasaras sezonas sākšanos, apmeklētājiem ikdienā ir atvērtas teju visas muzeja ekspozīcijā esošās ēkas.

Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja muzejā bez maksas. Ieejas biļešu cenas pārējiem apmeklētājiem: skolēniem 1,40 €, studentiem 2,00 €, pensionāriem 2,50 €, pieaugušajiem 4,00 €, ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene) 8.50 €. Bezmaksas autostāvvietas pie Galvenajiem un Rietumu vārtiem.

 

Preses materiālu sagatavoja:    

Informāciju sagatavoja

Līga Miklaševiča

Etnogrāfijas nodaļa

 

Komentārs par rakstu: Maija dziedājumi Brīvdabas muzejā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!