Ceturtdiena, 25. Jūlijs, 2024
Jēkabs, Žaklīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Brīvdabas muzejs aicina uz Rudens ražas svētkiem

20.09.2017

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Rudens ražas svētkiem 24. septembrī no 10:00 līdz 16:00. Svētku viesiem būs iespēja iegādāties dažādus vietējos lauku labumus un amatnieku darinājumus bagātīgajā Miķeļa dienas tirgū, nogaršot vilinošo Saberu ķirbju zupu un apmeklēt Katlakalna IV Starptautiskā folkloras festivāla RUDENĀJI – 2017 noslēguma koncertu.

Miķeļdiena jeb rudens saulgrieži jau izsenis iezīmē lauku darbu pabeigšanu un svinības ar bagātīgu mielastu, skaļu līksmību un tradicionālo Miķeļdienas tirgu. Arī Brīvdabas muzejā visas dienas garumā svētku viesi varēs iegādāties rudenīgus dzērienus un sīrupus, vietējo vīnu un alu, sezonālas ogas un augļus, Latvijā ievāktu medu un citus kārumus, kā arī zemnieku saimniecībās sarūpētus piena un gaļas produktus. Miķeļdienas tirgū neiztikt arī bez amatniekiem – pasākumā būs iespējams apskatīt un iegādāties keramikas un koka darinājumus, rotas, kā arī ziemai noderīgās kažokādas un adījumus. Šogad svētki pulcēs gandrīz 80 tirgotāju no Latvijas un viesus no Lietuvas.

 

Svētku apmeklētāji varēs arī piedalīties vairākās rudenīgās norisēs gardēžiem – garšām bagātīgajā atrakcijā kopā ar saimnieci Zandu Žentiņu “Rudens plāceņi no ziemeļiem un dienvidiem” un garšvielu, tēju un zālīšu skolā “Garša kā māksla”, ko piedāvās saimniece Daira Jātniece.

 

Mazajiem pasākuma viesiem būs iespēja piedalīties kartupeļu vīriņu darbnīcā, skolā un teijātera spēlēs kopā ar Rīgas Latviešu biedrības “Sprīdīša skolu” un Dr. agr. Baibu Ošmani un izspēlēt senas un jaunas lauku spēles Kurzemes zvejniekciema pļavā. Kā vienmēr – muzejā ir pieejams arī koka rotaļu laukums un izjādes ar zirgiem.

 

No 11:00 līdz 15:00 Rudens ražas svētku apmeklētājus priecēs Katlakalna IV Starptautiskā folkloras festivāla RUDENĀJI – 2017 noslēguma koncerts. Rudens laika tautas tradīcijām, to apzināšanai, iepazīšanai un popularizēšanai veltītais festivāls pieskandinās muzeju ar rudenīgām dziesmām, dančiem un rotaļām. Koncertā uzstāsies lietuviešu kopa “Žaisa”, kas Latvijā ciemojas pirmoreiz, igauņu tradicionālās dziedāšanas kopiena Enes Lukas-Jegikjanas vadībā, kā arī Čehijā dzīvojošu latviešu kopa “Krusa” kopā ar vairākām Latvijas kopām – rīdziniekiem “Skandiniekiem”, “Grodiem” un “Gartaku”, Katlakalna kopu “Rāmupe”, Brocēnu kopu “Virza” un Lēdurgas ģimeņu kopu “Putni”.

 

Svētku viesiem bez papildu maksas būs iespējams arī apmeklēt muzeja ekspozīciju un Mārtiņa Varbūta fotogrāfiju izstādi “Siltums”.

 

 

Ģimenēm ar bērniem.

Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja muzejā ir bez maksas.

Ģimenes biļete (1 līdz 2 pieaugušie + 1līdz 4 bērni līdz 18 gadu vecumam) 8,50€.

Vecākiem ar pašiem mazākajiem – pieejama pārtinamā istaba.

 

Ieeja, darba laiks un cenas.

Ieeja pasākumā no muzeja Galvenās ieejas – Brīvdabas ielas 21. Muzejs apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 10:00 līdz 20:00. Ieejas maksa skolēniem 1,40€, pilna laika studentiem 2,00€, pensionāriem 2,50€, pieaugušajiem 4,00€.

 

INTERNETA RESURSI:

www.brivdabasmuzejs.lv

FACEBOOK: Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

DRAUGIEM.LV: Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

TWITTER: @brivdabasmuzejs

INSTAGRAM: @brivdabasmuzejs

#brivdabasmuzejs

 

 

Preses materiālu sagatavoja:      Harita Maniņa

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Komentārs par rakstu: Brīvdabas muzejs aicina uz Rudens ražas svētkiem

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!