Sestdiena, 19. Septembris, 2020
Verners, Muntis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Durbes pilī atvērs Māras Zālītes romānu „Paradīzes putni”

15.02.2018

16. februārī plkst. 18.00 Durbes pilī (M.Parka iela 7, Tukumā) tiks atvērts dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes jaunākais romāns „Paradīzes putni”. 

Māras Zālītes autobiogrāfiskais romāns “Pieci pirksti” (2013), ieguvis ne tikai plašu lasītāju, bet arī profesionāļu atzinību. Māra Zālīte saņēmusi gan Lielo lasītāju balvu, gan Latvijas literatūras gada balvu. Autore bija solījusi turpinājumu. Nu šis brīdis ir pienācis — lasītāji saņem romāna “Pieci pirksti” otro grāmatu “Paradīzes putni”. Jaunā prozas darba grodā dramaturģija un precīzās poētiskās detaļas spilgti un nepielūdzami tēlo aprakstīto laikposmu, kas desmitgadīgajai Laurai ir vienīgā realitāte, kurā augt, pieaugt un meklēt patiesību.

“Cērt ledu — uzcērt sudrabu, cērt sudrabu — uzcērt zeltu. Māra Zālīte pēc "Pieciem pirkstiem" spoži turpina un atbur Kurzemi vaļā laikos, kad īstie vārdi bija jāpatur sevī. Vistu paradīze, pioniera dievagodavārds — tā tikai virskārta. Tur, dziļumos uz vientuļa perona kāda māte gaida savu meitu no Sibīrijas — lēni, viena un ilgi. Apburoši viegli pieskārieni pasaulei sapņa gaismā mijas ar atskārsmi par dubļos iemītiem likteņiem.” Inga Ābele, rakstniece

“Māra Zālīte par savu desmitgadīgo varoni saka: "Laurai patīk izjust taisnības uzvaru." Arī man patīk! Ļoti iedarbīgs ir romāna paņēmiens skatīt vienu no smagākajiem mūsu vēstures posmiem bērna acīm. Diez vai Jonesko, Bekets vai Orvels spējuši labāk atklāt absurdo dramaturģiju, kurā toreiz dzīvojām.”  Virdžīnija Lejiņa, kinorežisore

 

Māra Zālīte dzimusi 1952. gada 18.februārī Krasnojarskā (Krievijā) politiski represēto ģimenē. 1956. gadā viņa kopā ar ģimeni atgriezās Latvijā un bērnību pavadīja vectēva mājās Tukuma rajona Slampes pagasta „Kalna Ķivuļos”.  

Māras Zālītes dzeja pirmo reizi publicēta 1971. gadā Tukuma rajona avīzē. Viņas darbi tulkoti angļu, krievu, zviedru, franču, lietuviešu, igauņu, baltkrievu, gruzīnu, kazahu, kirgīzu, moldāvu, turkmēņu un itāļu valodās.

Grāmata tapusi un izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Ozola

Tukuma muzeja

Komunikāciju nodaļas vadītāja

 

Komentārs par rakstu: Durbes pilī atvērs Māras Zālītes romānu „Paradīzes putni”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!