Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Baltu vienības diena Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī

18.09.2018

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs “Baltu vienības dienas 2018” laikā aicina apmeklēt daudzveidīgus pasākumus Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī – noskatīties dokumentālu filmu, apskatīt lietuviešu mākslinieces Julijas Daniļauskienes papīrgriezumu izstādi  un vērot etnogrāfisku rituālu “Kāzas” torņa pagalmā.

Sestdien, 22.septembrī, plkst.11 un 14 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī būs iespēja noskatīties režisoru Ernesta Samsona (Ernestas Samsonas) un Viktorijas Jonkutes (Viktorija Jonkutė) dokumentālo filmu “Tuvāk zemei viņpus upes”, kura pirmizrādi piedzīvojusi 2018.gadā maijā. Filmā atspoguļota latviešu dzejnieka Knuta Skujenieka un lietuviešu dzejnieka Vlada Braziūnas draudzība un tā skaisti un poētiski  izceļ divu baltu – Lietuvas un Latvijas pierobežas upmalu baltu mūža draudzību. Filmas demonstrēšanas laikā plkst.11 būs iespēja tikties ar vienu no filmas režisoriem – V.Jonkuti.

 

Plkst.13 torņa izstāžu zālē notiks lietuviešu daiļamatnieces, papīrgriezumu meistares Julijas Daniļauskienes (1926–2009) darbu izstādes „Simboli un zīmes Julijas Daniļauskienes papīrgriezumos” atklāšana. Izstādē apskatāmie daiļdarbi – ornamentiskas zīmju struktūras, stilizēti  senie baltu simboli un zīmes aicina izstādes apmeklētājus rast baltu zīmju interpretācijas un ieraudzīt to sakrāluma auru, kas tās ieskauj. Izstādi organizē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sadarbībā ar Šauļu “Aušros” muzeju un Zemgales plānošanas reģionu Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros. Izstāde būs apskatāma no 22.septembra līdz 31.oktobrim.

 

Savukārt plkst.15 visi interesenti aicināti Sv.Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā vērot teatrālu uzvedumu – etnogrāfisku rituālu “Kāzas”, kur varēs iepazīt 13.gadsimta lietuviešu kāzu tradīcijas – līgavas atvadu vakaru, līgavaiņa ierašanos līgavas mājās un laulību ceremoniju folkloras kopas “Reda” (Šauļi) izpildījumā, kā arī 18.gadsimta latviešu kāzu tradīcijas – mičošanas rituālu folkloras kopas “Dimzēns” vadībā. Uzveduma laikā varēs gūt priekšstatu par baltu kāzu tradīcijām, vērojot divu baltu tautu dažādu gadsimtu kāzu uzvedumu. Skatītājiem būs iespēja ne tikai līdzi dziedāt un iziet dančus, bet arī nogaršot nacionālos kāzu ēdienus. Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Zemgales plānošanas reģionu projekta LLI-187 “Starptautiskais kultūras maršruts “Baltu ceļš”/ “Balts` Road” ietvaros.

 

Jau kopš 2000.gada Latvijā un Lietuvā septembrī tiek svinēta Baltu vienības diena, kas pirmo reizi tiks atzīmēta Jelgavā.

 

Ieeja visos Baltu vienības dienas 2018 pasākumos bez maksas.

Informāciju sagatavoja Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

 

Komentārs par rakstu: Baltu vienības diena Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!