Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Aicina rudens pārgājienā izzināt Jelgavas novada jaunos tūrisma objektus

16.10.2018

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina sestdien, 20.septembrī, pulksten 10.25 piedalīties cikla “Tavas saknes tavā zemē” pārgājienā un skaistā rudens pastaigā izzināt šī gada jaunos tūrisma objektus Jelgavas novada Lielplatones pagastā – atjaunoto veļas māju “Vešūzi”  un šitake sēņu audzētavu “Trubenieki”.

Vienas dienas pārgājiens gides Inas Jurģes vadībā vedīs uz Jelgavas novadu maršrutā Mazeleja –Lielplatone – Ūziņi 15 km garumā. Pārgājiena ilgums plānots apmēram 7 stundas. No Jelgavas autoostas pārgājiena dalībnieki dosies plkst.10.30 ar autobusu līdz Mazelejai, kur sāksies pārgājiens.

Pirmais pieturas punkts pārgājienā būs Lielplatones muiža, kur paredzēta ekskursija, kā arī iespēja apskatīt septembrī atklāto, atjaunoto “Vešūzi”. Veļas māja ir Lielplatones muižas kompleksa autentiska sastāvdaļa ar iespēju redzēt, kā 19.gadsimta tika mazgāta veļa, un izzināt vešerienes ikdienu. Lielplatones muižas teritorijā līdz mūsdienām saglabājušās gandrīz visas muižas ansambļa ēkas –  Lielplatones muižas kungu māja, klēts, zirgu stallis, dārznieka namiņš, vešerienes māja, kapela, dīķis, Hānu dzimtas kapi un 20 hektāru liels parks.

 

Tālāk ceļš vedīs uz vēl vienu jaunumu Jelgavas novadā – šitake sēņu audzētavu "Trubenieki", kur saimnieko Jānis Volksons, kurš dalīsies ar sēņu audzēšanas noslēpumiem,  kā arī būs iespēja  degustēt svaigas šitake sēnes, saimnieka vārītu sēņu zupu un pašceptu maizīti ar sēņu sviestu.

Pārgājiens  noslēgsies Ūziņos, kur notiks tikšanās ar Ūziņu bibliotēkas vadītāju Gunitu Kulmani, kura pastāstīs par ciema vēsturi un interesantajiem ļaudīm, kuri šeit dzīvojuši. Noslēgumā pārgājiena dalībnieku ceļš ar sabiedrisko autobusu vedīs atpakaļ uz Jelgavu. Atgriešanās Jelgavā paredzēta plkst.18.50.

 

Bezmaksas pārgājienu organizēšana un vadīšana reizi mēnesī ir gides  I.Jurģes dāvana valsts simtgadē, sniedzot cilvēkiem iespēju pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku un iepazīt Jelgavas apkārtni un tās jaunumus. Nepieciešams laikapstākļiem un pastaigai dabā piemērots apģērbs un apavi. Līdzi jāņem uzkodas un dzeramais ūdens. Dalībai pārgājienā obligāta iepriekšēja pieteikšanās.

Pārgājiens “Tavas saknes tavā zemē” norisināsies sestdien, 20.septembrī, Jelgavas novadā. Pulcēšanās pulksten 10.25 Jelgavas autoostā, Pasta ielā 26.  Dalība pārgājienā bez maksas, par  viesošanos objektos 8.00 EUR pieaugušajiem, 7.00 EUR pensionāriem, studentiem, skolēniem. Autobusa biļete turpceļā 1.50 EUR, atpakaļceļā 1.40 EUR. Pārgājienam iepriekš jāpiesakās pa tālruņiem 29916889, 63005447 vai e-pastu inajurge@inbox.lv. Plašāka informācija www.visit.jelgava.lv.

 

 

Informāciju sagatavoja

 Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

 

Komentārs par rakstu: Aicina rudens pārgājienā izzināt Jelgavas novada jaunos tūrisma objektus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!