Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Svētku notikumi Tukumā un apkārtnē

19.12.2018

Turpinām baudīt krāsas dabā, garšas un smaržas, kas virmo visapkārt gaisā. Ziema vairs nav aiz kalniem, tādēļ sākam jau gatavoties Ziemas saulgriežiem un svētku svinēšanai. Jau ikgadēji decembrī notiek dažādas radošās darbnīcas Tukuma un apkārtnes muzejos, kā arī Jaunā gada karnevāls Jaunpils pilī.

Ziemas saulgriežu skoliņa Pastariņa muzejā

No 2. līdz 20.decembrim no pulksten 10.00 līdz 16.00 Pastariņa muzejs piedāvā programmu „Ziemas saulgriežu skoliņa”. Apmeklētāji būs aicināti no dabas materiāliem darināt eglīšu un telpu rotājumus, ķekatu maskas, cept un rotāt piparkūkas, spēlēt rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša bērnības spēles un rotaļas, mēģināt atpazīt priekšmetus, kurus kādreiz lauku sētā izmantoja Ziemas saulgriežu periodā. Piedāvājums piemērotrs skolēnu grupām un ģimenēm. Programmas ilgums: līdz 4 stundām. Programmas dienas var atšķirties. Uz pasākumu obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 63154518, 28651091 vai e-pastā: pastarinamuzejs@tukumamuzejs.lv .

 

Savukārt 21. decembrī pulksten 13.00 Pastariņa muzejā notiks Ziemas saulgrieži latviskās tradīcijās. Apmeklētāji būs aicināti piedalīties tradicionālās saulgriežu izklaidēs. Lai nākamais gads būtu veiksmes pilns, apmeklētāji tiks aicināti piedalīties arī bluķa vilkšanas pasākumā. Lai svētkiem muzejs labāk saglabātos, uz pasākumu obligāta pieteikšanās pa tālruni 63154518, 28651091 vai e-pastu: pastarinamuzejs@tukumamuzejs.lv .

Adrese: „Bisnieki”, Zentenes pagasts, Dzirciems, Tukuma novads. www.tukumamuzejs.lv/pastarina-muzejs

 

Ziemassvētku svinēšana Durbes pilī

Decembrī Durbes pils aicina svinēt Ziemassvētkus programmā „Ziemassvētku laiks Durbes pilī". Šajā laikā pils iemītnieki iejūtas īpašās 19. gadsimta lomās un gatavojas gada jaukākajiem svētkiem. Jauku svētku noskaņu uzburs piparkūku un vaska svecīšu smarža, Ziemassvētku rotājumi. Apmeklētāji kopā ar pils iemītniekiem lies laimes un zīlēs nākotni, dosies Ziemassvētku rotaļās un piedalīsies dažādās citās aktivitātēs. Ja uz pasākumu dosities kā lielāka draugu kopa, klase vai darba kolektīvs. iespējama arī  iepriekš sagatavotu Ziemassvētku paciņu pasniegšana.

Piedāvājums piemērots grupām. Programmas ilgums: līdz 3 stundām. Programmā iespējamas nelielas izmaiņas. Plašāka informācija un pieteikšanās pa tālruni 63122633, vai 26305946, vai e-pastā: muzejpedagogs@tukumamuzejs.lv .

Adrese: Durbes pils, M.Parka iela 7, Tukums. www.tukumamuzejs.lv/durbes-pils

 

Pasakainie Ziemassvētki kopā ar Ziemassvētku vecīti

22. decembrī pulksten 15.00 Džūkstes Pasaku muzejs aicina ieskandināt Ziemassvētkus kopā ar Ziemassvētku vecīti. Muzejs aicina kopīgi veidot Ziemassvētku rotājumus, dekorēt svētku eglīti un liet laimes. Ieskandinot saulgriežus, mazi un lieli apmeklētāji aicināti vilkt bluķi. Muzikālu priekšnesumu sniegs Džūkstes pagasta kultūras nama laikmetīgās mūzikas jauktais ansamblis. Piedāvājums piemērots ģimenēm.

Iespēja piedalīties loterijā, iepriekš sagatavojot dāvaniņu - kādu saimniecībā noderīgu lietu 3.50 EUR vērtībā. Vecāki saviem bērniem var sagādāt arī paciņas, kuras pie svētku eglītes par noskaitītu pantiņu vai kādu citu priekšnesumu pasniegs Ziemassvētku vecītis. Vairāk informācijas un pieteikšanās uz pasākumu pa tālruni 26513314 vai e-pastā: pasakumuzejs@tukumamuzejs.lv .

Adrese: Lancenieku skola, Lancenieki, Džūkstes pagasts, Tukuma novads. www.tukumamuzejs.lv/dzukstes-pasaku-muzejs

 

Luīzes ūdens kliņģeru gatavošana Džūkstes pasaku muzejā

Džūkstes Pasaku muzejs piedāvā programmu „Luīzes ūdens kliņģeri”, kuras laikā dalībnieki uzzina par galda kultūru un kopā ar Luīzi Lerhu mācās gatavot ūdens kliņģerus pēc īpašās Džūkstes apriņķa receptes. Kamēr cepas kliņģeri, muzeja darbinieki stāsta par Pasaku muzeju un caur pasakām iepazīst folkloristu Ansi Lerhi-Puškaiti, kurš savulaik dzīvojis un strādājis par skolotāju Lancenieku skolā. Noslēgumā - pašu gatavoto ūdens kliņģeru degustācija un septiņzālīšu tējas baudīšana.

Piedāvājums piemērots gan skolēnu, gan pieaugušo grupām. Programmas ilgums: līdz 2 stundām. Plašāka informācija un pieteikšanās pa tālruni 26513314 vai e-pastā: pasakumuzejs@tukumamuzejs.lv .

Adrese: Lancenieku skola, Lancenieki, Džūkstes pagasts, Tukuma novads. www.tukumamuzejs.lv/dzukstes-pasaku-muzejs

 

Rūķu parāde  un Eņģeļu darbnīca Salmu darbnīcā-muzejā

Tukumā rūķi ir paslēpušies dažādās vietās Salmu muzejā un ikviens tiek aicināts atrast,  aplūkot un iepazīt gan lielus un mazus, gan darbīgus un smaidīgus rūķus. To skaits ir mērāms vairākos desmitos. Bez rūķiem būs apskatāmi arī visi pārējie Salmu muzeja eksponāti – pūķi, putni, raganiņas, krokodils, žirafe, pirāti un daudzi citi tēli, kuru skaits mērāms vairākos simtos. Apmeklējot Salmu darbnīcu-muzeju, būs iespēja iegādāties arī oriģinālas Ziemassvētku dāvanas.
Decembrī Salmu darbnīcā darbosies arī Eņģeļu darbnīca. Te meistare Kristīne mācīs, kā izgatavot salmu eņģelīti. Izgatavo to un ņem sev līdzi uz mājām! Vairāk informācijas pa tālruni 29495746.

Adrese: Dārzniecības iela 4A, Tukums. www.salmulietas.lv

 

Jaungada karnevāls Jaunpils pilī

Jau vairāk nekā 40 gadus Jaunpils pilī ik katrs jaunais gads tiek sākts ar Jaungada karnevālu 1.janvārī. Masku parāde, apbalvošana, laimes liešana, izklaides un dejas līdz rītam ir karnevāla tradicionālās vērtības. Mainīgais un pārsteidzošais ir karnevāla tematika – “Šahs un Mats”, “Zaļumballe sniegā”, “Kā pasakā”, “Džungļu nakts”, “Kantrī serpentīns” un daudzas citas.  Kāda būs nākamā karnevāla tematika, kas notiks 2019.gada 1. janvārī? Tas ir jautājums, kura atbilde ir jāuzzina pašiem. Noskaidro to un ieplāno būt pirmajā jaunā gada dienā Jaunpils pilī! Informāciju jautāt pa tālruni 26101458 vai pils mājas lapā.

Adrese: “Pils”, Jaunpils, Jaunpils novads. www.jaunpilspils.lv

 

Ziemassvētku tirdziņš Tukumā

Decembrī Tukumā darbosies arī Ziemassvētku tirdziņš, kur būs iespēja iegādāties gan gardas, gan skaistas dāvanas sev un mīļajiem. Tirdziņš būs satvērts 14 - 15. decembrī un 20 - 22.decembrī. Ja gribi tirgoties, vai gribi noskaidrot, kas būs nopērkams tirdziņā, zvanīt pa tālruni 22003039

Adrese: Pils iela 15 A, Tukums.

 

Vairāk informācijas par pasākumiem un atpūtas iespējām Tukuma pusē meklējiet mājas lapā www.visittukums.lv vai mobilajā aplikācijā Android  tālruņu lietotājiem Visit Tukums.

Svinēsim svētkus kopā! Uz Tukumu pēc smukuma!

 Liene Ratniece

Tukuma TIC

Komentārs par rakstu: Svētku notikumi Tukumā un apkārtnē

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!