Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Atklās Lībiešu zvejnieku sētu

26.12.2018

 Projekts “Livōd kalāmīe kōrand (Lībiešu zvejnieku sēta)”, ko līdzfinansēja Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds ir noslēdzies, tādēļ š.g. 27. decembrī plkst. 11:00 notiks objekta svinīgā atklāšana.

 Projekta mērķis bija nodrošināt lībiešu zvejnieku ciemu kultūras mantojuma un tradīciju liecību saglabāšanu, pieejamību un ilgtspēju, veicot publiskās infrastruktūras atjaunošanas darbus Baltijas jūras piekrastē, Ventspils novada Tārgales pagasta Tārgales ciemā. 


   Lai stiprinātu lībiešu tradīcijas kā piekrastes zvejniecības mantojuma saglabāšanu, kopšanu un popularizēšanu, tika radīta Lībiešu sēta ar “dzīvojamo māju” (ar stacionāru saimes galdu un soliem), “kūti”, “zivju kūpinātavu”, “tīklu žāvētavu”, “pulcēšanās laukumu ar ugunskuru” un “kāpu”. 


   Ņemot vērā sētas atrašanās vietu un plānoto pārbūvi, tā radīja nepieciešamību veikt virkni darbību sētas pieguļošajā teritorijā, piemēram, lai nodrošinātu piekļuvi lībiešu sētai un uzlabotu satiksmes drošību, tika pārbūvēts apgaismojums, gājēju celiņi, brauktuvju segums un autostāvvietas, pazemes komunikācijas, sētas tiešā tuvumā atrodošais sadzīves atkritumu šķirošanas, savākšanas laukums utt. Lai nodrošinātu iepriekš minēto, darbu ietvaros tika veikta teritorijas seguma izbūve brauktuvēm, auto stāvvietā,, kā arī gājēju ietvēm. Ir izvietoti dažādi labiekārtojuma elementi apmeklētāju ērtībām un komfortam – soli, atkritumu konteineri. Objekta funkcionalitātes nodrošināšanai veikti būtiski uzlabojumi apgaismojuma un elektroapgādes tīklos. 
www.ventspilsnovads.lv
 

Komentārs par rakstu: Atklās Lībiešu zvejnieku sētu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!