Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ziemassvētku balle Livonijā

27.12.2018

Sestdien, 29.decembrī plkst. 18:00 Bauskas pils muzeja apmeklētājiem būs iespēja iejusties 15.gs. beigu - 16.gs. sākuma Melngalvju brālības Ziemassvētku balles atmosfērā - mācīties dejot un uzzināt, kā Ziemassvētkus svinēja pirms vairāk nekā 500 gadiem.

Vēsturiski gatavošanās Ziemassvētkiem notika no 13.decembra, Svētās Lūcijas dienas, un turpinājās līdz 6.janvārim ar noslēdzošām dzīrēm. Šajā laikā Melngalvju brālībai bija aptuveni seši dažādi tematiskie vakari. Katram tematiskajam vakaram bija sava nozīme un noteikumi. Atsevišķu pasākumu laikā rīkoja dzērienu un ēdienu degustācijas, lai noskaidrotu, ko likt galdā nākamajos tematiskajos vakaros. Pasākumu cikla kulminācijas punkts bija balle 28.decembrī, uz kuru Melngalvju brāļi personīgi iepriekšējā dienā ielūdza neprecētas dāmas un viņu mātes, kuras uzraudzīja, lai viss norit tikumīgi.

 

Nākamajā dienā pēc Ziemassvētku balles, Svētā Tomasa dienā, Melngalvji, lai demonstrētu  savu elitāro statusu, organizēja dzīres ar dejošanu pilsētas ielās. Svinēšana kopā ar rātskungiem un birģermeistariem turpinājās Rātsnamā visa vakara garumā.

Melngalvju brālība bija gados jaunu un neprecētu ārzemju tirgotāju apvienība, kas izveidojusies 14.gs. beigās. Vēlāk tā kļuva par Rīgas neprecēto vācu tirgotāju apvienību.

Balles dalībniekiem Melngalvju brālība šogad ir izvēlējusies īpašas veltes, kuras ir atveduši tirgotāji, un parūpējusies par mūziķu klātbūtni ballē. Līga Jeleviča, Māra Robežniece un Māris Jēkabsons skandinās pūšamos, sitamos un stīgu instrumentus. Pasākuma noslēgumā būs iespēja izliet nākamā gada laimi.

Pasākums notiek Senā dzīvesveida skolas ietvaros, kas Bauskas pils muzejā notiek kopš 2010. gada. Tā laikā apmeklētājiem ir iespēja apgūt dažādas seno amatu prasmes un gūt priekšstatu par Bauskas pils periodam atbilstoša laika cilvēku dzīvesveidu, sadzīves kultūru, zinātni un atklājumiem.

Lai piedalītos ballē līdzi jāņem ērtas dejošanas kurpes un mugurā jāvelk tērps, kurā jūtas svinīgi un ērti.

 

Biļetes cena:

5 EUR Bauskas pils muzeja kasē. Biļetes var rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv. Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min. pirms pasākuma

6 EUR “Biļešu Paradīze” kasēs

Bauskas pils muzejs

Komentārs par rakstu: Ziemassvētku balle Livonijā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!