Svētdiena, 26. Maijs, 2024
Varis, Eduards, Edvards
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

“Balttour 2019” izstādē Zemgales stendā satiec Jelgavas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada tūrisma pārstāvjus

30.01.2019

No 1. līdz 3.februārim Rīgā, izstāžu centrā “Ķīpsala”, norisināsies 26. starptautiskā tūrisma izstāde – gadatirgus “Balttour 2019”, kurā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs un tūrisma pakalpojumu sniedzēji Zemgales stendā, kas šogad būs divreiz lielāks kā pērn, aicinās iepazīt Jelgavas un apkārtnes plašo tūrisma piedāvājumu jaunajā tūrisma sezonā.

Jelgavas pārstāvji stendā aicinās uz 21.Starptautisko Ledus skulptūru festivālu, kas notiks tieši nedēļu pēc tūrisma izstādes, un apmeklētājiem, piedaloties konkursos, būs iespēja laimēt ielūgumus uz festivālu. Stendā darbosies Jelgavas muzeju un ekspozīciju pārstāvji – ar teatrāliem uzvedumiem uzstāsies Ā.Alunāna memoriālais muzejs, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija demonstrēs dzelzceļa mini modeli un piedāvās piedalīties aktivitātē, kas balstīta uz tvaika lokomotīves principu. Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa pārstāvji aicinās uz atvērtajām ekskursijām Tornī, radošo nodarbību ciklu “Radītprieks” un popularizēs Torņa īpašo kāzu piedāvājumu.

 

Jelgavas novads izstādes apmeklētājiem vēstīs par vairāk nekā desmit muižām, kas atrodas novada teritorijā un ir aizraujošas vietas ceļotājiem ar plašu piedāvājumu. Zemgales stendā darbosies Lielplatones muižas restaurētās veļas mājas vešerienes ar veļas mazgāšanas paraugdemonstrējumiem un iespēju līdzdarboties veļas gludināšanā 18.gadsimta stilā, kā arī Elejas muižas Tējas namiņš, kas aicinās uz pirmajiem Tējas svētkiem, kā arī Abgunstes muiža ar iecienītajām “Questa” spēlēm. Tāpat varēs sastapt Latvijas Kara muzeja filiāles „Ziemassvētku kauju muzejs” pārstāvi karavīra šinelī, kurš stāstīs par muzeja jaunumiem – atjaunoto skatu torni Ložmetējkalnā un meklēšanas spēli “Izlūku taka Ziemassvētku kauju muzejā”.

Ozolnieku novads prezentēs no jauna uzcelto, interaktīvo muzeju “Jāņa Čakstes māja”, kas iepazīstina ar Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzīvi un ceļu līdz  prezidenta amatam. Tāpat stendā būs satiekami veikparka un ūdens atpūtas parka “5 Masti” instruktori, kas prezentēs jauno iesācēju programmu, bet apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt īpašu līdzsvara trenažieri, kas ļauj sagatavoties pirmajam braucienam ar veikborda dēli. Savukārt laivu braucienu organizatori “Ozolaivas” prezentēs braucienus pa Zemgales upēm un nakts braucienus, kuru laikā var baudīt izgaismotās piekrastes skatus no ūdens.

Apmeklētājus stendā priecēs arī dažādas viktorīnas, fotosiena “Mēs esam Jelgava” un degustācijas. Stendā          varēs nobaudīt Jelgavas novadā tapušos “Piparmētru namiņa” piparmētru saldumus, šitake sēņu audzētavas “Trubenieki” sēņu maizi un sēņu sviestu, Mālkalnu ģimenes saimniecības “Blūdži” veselīgos gardumus, strausu fermas “Mazzariņi” strausu olu cepumus, kā arī piedalīties nelielā tējas ceremonijā Elejas Tējas namiņa gides vadībā.

Visi interesenti stendā varēs saņemt jaunos tūrisma materiālus – “Jelgava 2019”, tūrisma ceļvedis “Jelgava, Jelgavas novads un Ozolnieku novads”, velomaršrutu kartes “Jelgava, Jelgavas novads, Ozolnieku novads”, un Jelgavas tūrisma karti.  

Tūrisma izstādē “Balttour 2019” Zemgales stendā, kas šogad būs divreiz lielāks kā pērn, būs pārstāvētas 22 reģionā ietilpstošās pašvaldības, tostarp Jelgava, Jelgavas novads, Ozolnieku novads. Stendā interaktīvā ekrānā būs iespēja iepazīties ar pēdējā gada jaunākajiem tūrisma produktiem katrā no pašvaldībām – tādējādi būs iespējams neklātienē apceļot visu Zemgali un iepazīsties ar galvenajiem sezonas jaunumiem. Kā kopējā Zemgales stenda aktivitāte būs “Talismanu parāde”, kurā vienosies ap 15 dalībnieku – lielās dzīvnieku lelles, novadu muižkungi un muižkundzes, būšot pat Dobeles sniegavīrs!  Jelgavas pilsētu talismanu parādē pārstāvēs Jelgavas alnītis.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Komentārs par rakstu: “Balttour 2019” izstādē Zemgales stendā satiec Jelgavas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada tūrisma pārstāvjus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!