Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē!

04.02.2019

Ceturto gadu pēc kārtas Balvu, Viļakas, Kārsavas un Baltinavas novadu tūrisma informācijas centri aicina ikvienu doties baudīt daudzveidīgu kultūras un aktīvās atpūtas piedāvājumu “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē” 15., 16. un 17.februārī, kas tapis sadarbojoties ar reģiona tūrisma uzņēmējiem, objektu saimniekiem un pasākumu rīkotājiem.

Nedēļas nogali Ziemeļlatgalē piedāvājam sākt jau piektdienas, 15. februāra vakarā ar jautru humora pilnu šovu “Pa jokam nenopietni precamies” un lustīgu ballīti Salnavas kultūras namā.

Sestdienas, 16. februāra rīta pusē būs iespēja baudīt aktīvo atpūtu dabā, dodoties pārgājienā “Izbaudi ziemu Stompaku purvā”, kur kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieku varēs izzināt dabas norises ziemā, savukārt Viļakas muzeja speciālisti dalīsies vēsturiskos faktos par Nacionālo partizānu mītnēm šajā vietā. Pirms pārgājiena ikviens tiek aicināts iegriezties Viļakas Kultūras un radošo industriju centrā, kur skatāma starptautiska arheoloģiskā izstāde “Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture”.

 

Aktīvās atpūtas cienītāji sestdien varēs doties slēpot gan Baltinavas muižas parkā, gan dabas parkā “Balkanu kalni”, Balvos  - piedalīties Ziemas olimpiādē visai ģimenei, nūjošanas pārgājienā un veselības maratonā, kā arī vizināties zirga ragavās saimniecībā “Meža mednis” Briežuciema pagastā, bet pēc tam turpat netālu Briežuciema Tautas namā pēcpusdienā ikviens tiek aicināts piedalīties izzināt šo Ziemeļlatgales pusi konkursā “Vai pazīsti dzimto vietu?” un noskatīties   Briežuciema pašdarbības kolektīvu priekšnesumus.

Radoša kopā darbošanās visai ģimenei 16. februārī tiks piedāvātā vairākās vietās: Baltinavas novada muzejā varēs veidot elegantus svečturus, saimniecības “Kalniņi” Bišu mājā – sveču liešanas meistarklase, Balvu Novada muzejā – apsveikumu gatavošana Scrapbooking tehnikā. Pirtniece Arnita Melberga Balvos iepazīstinās ar dažādām zāļu tējām, ko ikviens var izmantot savai veselībai, kā arī būs iespēja baudīt pirts rituālu ziemā.

Gardēžiem īpašs piedāvājums būs atjaunotajās Rekovas dzirnavās, kur gan sestdien, gan svētdien ikviens tiek aicināts līdzdarboties kulinārajās meistarklasēs kopā ar z/s “Kotiņi” saimniecēm gatavojot īpašus un gardus ēdienu no “Kotiņu” produkcijas – grūbām, pērļu grūbām, pupām, pupu un zirņu miltiem.

 

Savukārt svētdienas, 17. februāra, rītā būs iespēja ieturēt nesteidzīgas “Vēlās brokastis” Malnavas “Dzīļu” maiznīcā, ko būs sarūpējusi saimniece Aina Barsukova un pēc tam doties ekskursijā gida pavadībā  Latgolys Šmakovkys dadzynuotovā, un iepazīties ar šī leģendām apvītā dzēriena gatavošanas procesu, kā arī nobaudīt to. Aktīvās atpūtas cienītājiem svētdien būs lieliska iespēja iepazīt  lāzertaga spēli, piedaloties atvērtajā spēlē Kārsavā vai arī doties unikālā pārgājienā uz Viļakas ezera salu, kur atrodas Marienhauzenas pilsdrupas.

Tie, kuri vēlas radoši darboties, svētdien varēs piedalīties vaska glezniecībā – zīmēšanā ar vaska krītiņiem un gludekli Mērdzenē, ko piedāvās saimniecība “Kramiņi”. Bet svētdienas pēcpusdienu ikviens tiek aicināts pavadīt Kultūrvēstures lauku sētā “Vēršukalns”, lai piedalītos maizes cepšanā, apskatītu muzeju un tā bagātības, kā arī piedalītos aizraujošās meistardarbnīcā kopā ar Žīguru Meža labumu ciema saimniecēm.

Aktīvās atpūtas mīļotāji tiek aicināti gan sestdien, gan svētdien apmeklēt zirgu sētu “Kapulejas” Balvu novada Tilžā un doties izjādē ar zirgu, vizināties kamanās vai arī doties slēpot uz Balkanu dabas parku Viļakas novada Šķilbēnu pagastā.

Pilna pasākuma programma ar visām norises vietām, laikiem un ieejas maksām ir skatāma ej.uz/ZiemaZiemellatgale2019.

Aicinām ņemt vērā, ka atsevišķu aktivitāšu norise būs atkarīga no laika apstākļiem un var tik atceltas (piemēram, slēpošana, vizināšanās kamanās), kā arī atsevišķās aktivitātēs sava dalība jāpiesaka iepriekš un vietu skaits var būt ierobežots!

Papildus informācija par visām norisēm “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē” -   turisms.balvi.lv, www.vilaka.lv, www.baltinava.lv , www.karsava.lv.

 

Laipni gaidīti Ziemeļlatgalē, baudot īpašus piedāvājumus tūrisma objektos un aktivitātes dabā  15., 16. un 17. februārī.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ineta Bordāne

Tūrisma organizatore;

Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs

Balvu novada pašvaldība

29272948, turisms@balvi.lv

Komentārs par rakstu: Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!