Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Atpūtas un izklaides iespējas Jelgavā 21.Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla laikā

07.02.2019

No 8. līdz 10.februārim 21.Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla laikā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina apskatīt ievērojamākos tūrisma objektus, baudīt aktīvu atpūtu visai ģimenei un, atbilstoši ledus festivāla tēmai “Kino”, vērot kino Jelgavas muzejos un ekspozīcijās.

Ledus skulptūru festivāla laikā aicinām iepazīt lielāko baroka pili Baltijā – Jelgavas pili, kas, lai arī šobrīd piedzīvo vērienīgus fasādes rekonstrukcijas darbus, pieejama apmeklētājiem. Jelgavas pils būs atvērta 8.februārī no pulksten 9.00 līdz pulksten 18.00, bet 9. un 10.februārī no pulksten 11.00 līdz pulksten 18.00. Īpaša iespēja arī apmeklēt Kurzemes un Zemgales hercogu kapenes pilī, kas ierasti ziemas sezonā ir slēgtas, bet būs atvērtas festivāla laikā. Ieeja pilī un kapenēs tikai no Lielupes puses, iegādājoties ieejas biļeti.

 

Festivāla dienās būs pagarināts darba laiks Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornim, kur interaktīvajās ekspozīcijās var iepazīt Jelgavas vēsturi un no skatu laukuma 37 metru augstumā apskatīt pilsētas panorāmu. Torņa izstāžu zālē šobrīd apskatāma grafiķa un scenogrāfa Ilmāra Blumberga zīmējumu izstāde “Venēcijas motīvi”, bet torņa kāpnēs - izstāde “Jelgava toreiz un tagad” ar īsiem stāstiem un attēliem no Jelgavas 20.gadsimta sākumā. Pielāgojoties festivāla tēmai “Kino”, torņa 7.stāvā būs iespēja uz lielā ekrāna vērot video klipus par Jelgavu. Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa darba laiks 8. un 9.februārī no pulksten 10.00 līdz pulksten 22.00, bet 10.februārī no pulksten 11.00 līdz pulksten 20.00.

 

Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs visas festivāla dienas būs atvērts no pulksten 10.00 līdz 17.00. Jaunums:  ekspozīcijas, kas ļauj virtuāli redzēt Jelgavu cauri dažādiem vēstures posmiem: “Kari un karavīri cauri Jelgavas laiku lokiem” un “Zemgales tautas tērps un tā valkāšanas tradīcijas”. Muzejā apskatāma arī jauna izstāde – gleznotāju grupas (A.Mediņa  un A.Laicāne, I.Laizāne, I.Smildziņa) laikmetīga eļļas gleznu izstāde “Daba.Objekts.Subjekts” un Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrikā ražoto trauku izstāde no kolekcionāru Jāņa Bites un Artūra Altberga kolekcijām.

Festivāla laikā aicinām apmeklēt arī Ā.Alunāna memoriālo muzeju –  sajust 20.gadsimta atmosfēru un iepazīt dižā dramaturga dzīvi viņa namā. Šobrīd muzejā apskatāma Dzintras un Andreja Zvejnieku piemiņas izstāde “Ainavas un ziedi”. Muzejs būs atvērts visas festivāla dienas no pulksten 10.00 līdz 17.00.

 

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā iespējams izzināt Jelgavas dzelzceļa vēsturi un apskatīt dažādus ar dzelzceļu saistītus eksponātus no senākiem laikiem līdz mūsdienām. Festivāla laikā kino – par dzelzceļa vēsturi, vilcienu restaurāciju un dzelzceļa profesijām. Mazajiem apmeklētājiem – multfilmas un iespēja iepazīt “Sapņu ekspresi”. Ekspozīcija būs atvērta 8. un 9.februārī no pulksten 10.00 līdz 17.00. 

 

Tiem, kam interesē vēsturiskie auto, jebkurā diennakts laikā var vitrīnā apskatīt vēsturisko spēkratu ekspozīciju “ANRU motors” un uzzināt vairāk par VAZ, GAZ un RAF transporta līdzekļiem.

 

Aktīvās atpūtas cienītāji var doties pastaigā uz Lielupes palienes pļavām Pils salā, kur arī ziemā ganās vairāk kā 70 savvaļas zirgu. Iespēja apskatīt apsnigušo dabas liegumu, dodoties pastaigā kājām individuāli vai vides gida vadībā. Jaunais skatu tornis Pils salā kopš decembra ir slēgts un ziemas sezonā drošības apsvērumu dēļ nav pieejams.

Aicinām apmeklēt Tūrisma informācijas telti Pasta salā (8.februarī 18.00-21.00; 9.februārī 10.00-21.00; 10.februārī 10:00-20:00) un piedalīties izzinošā spēle “Ledus atklājumi Jelgavā” par kino tēmu (sestdien, svētdien). Spēles laikā būs jāizpilda 14 mazi uzdevumi (jāatbild uz jautājumiem, jāatmin attēlotās vietas, jāfotografējas pie zīmīgiem objektiem un citi aizraujoši uzdevumi). Spēles dalībniekiem dāvanās balvas saistībā ar Ledus skulptūru festivālu, kā arī atlaižu kuponi Jelgavas ēdināšanas uzņēmumos.

 

Neparasts piedāvājums šogad festivāla laikā Jelgavas Studentu teātrī. 9.februārī no pulksten 15.00 līdz pulksten 17.00 bērniem – pasaku klausīšanās, sejas grims, zīmēšana smiltīs, rotaļas un citas aktivitātes. Savukārt pulksten 18.00 un 20.00 pieaugušajiem improtrupas “Otrā Otrdiena” improvizācijas pēc skatītāju ieteikumiem.

 

Pilsētas iepazīšanai iesakām izmantot audiogidu telefonā un uzzināt par Jelgavas nozīmīgākajiem objektiem savā telefonā. Ieejot mājas lapā www.visit.jelgava.lv sadaļā “Audiogids”, varēsiet klausīties 3 minūšu garus stāstus par Jelgavu un  24 objektiem. Pieejams latviešu, krievu un angļu valodās. 

 

Vairāk informācijas par tūrisma iespējām Jelgavā un apkārtnē var iegūt www.visit.jelgava.lv un Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā, Akadēmijas ielā 1 (Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa 1.stāvā), telefons 63005447.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Komentārs par rakstu: Atpūtas un izklaides iespējas Jelgavā 21.Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla laikā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!